Дні поля

День соєвого поля у ПП «Західний Буг»: лише якісне насіння гарантує гарний урожай!

17.09.2020

8 вересня в одному з найуспішніших аграрних підприємств Західної України ПП «Західний Буг», яке  займається вирощуванням зернових, технічних і кормових культур, а також їх зберіганням, виробництвом і реалізацією насіння, організували День соєвого поля.

Захід провели на полях компанії у Буському районі Львівської області (загалом підприємство має в обробітку 65 тисяч гектарів землі на Львівщині, Волині, Буковині та Тернопільщині).

Агровиробники мали змогу оглянути демонстраційні ділянки сої, отримати інформацію про властивості сортів і потенціал їхньої врожайності, спостерігати реакцію сортів на ґрунтово-кліматичні умови та технології живлення, отримати фахові консультації з питань агрохімічного аналізу ґрунту та підібрати для себе найкращі сорти для вирощування у наступному сезоні.

На полі закладено 44 демоділянки сортів сої (загалом представлено 37 сортів, деякі ділянки в повтореннях). Посів проводили 28 квітня сівалкою Horsch Pronto з міжряддям 30 см, попередником був горох. Ґрунти переважають карбонатні. Поле, де посіяна соя, поділене на три сегменти за групами стиглості: від 2300 до 2800 теплових одиниць. Розмір кожної ділянки – 4х200 м.

Аби детальніше дізнатися про сорти сої та технології вирощування цієї культури, редакція журналу «АгроЕліта» поспілкувалася з Павлом Бабієм, керівником відділу продажу агропослуг і насіння ПП «Західний Буг».

– Які насінницькі сорти ПП «Західний Буг» пропонує для реалізації на наступний рік?

– Для реалізації на 2021 рік ми пропонуємо 5 сортів сої від провідних світових оригінаторів, а саме: Абеліна, Беттіна, Регіна (SAATBAU (Австрія), Ментор (Euralis (Франція) та Кіото (Prograin (Канада).

– Чому вибрали саме ці сорти?

– У Західному регіоні можна вирощувати сою різних груп стиглості: від ультраранніх – до пізніх. Наприклад, минулого року ультраранній сорт Абеліна (SAATBAU) ми зібрали з врожайністю 3,8 т/га. Це добрий показник для нашого регіону. Стосовно пізніх сортів – їхня урожайність становила 3,6 т/га, на окремих полях – 4 т/га. Градація за групами стиглості дуже зручна, оскільки дозволяє «розтягнути» жнива, провести обробіток ґрунту та вчасно посіяти озиму пшеницю.

– Чи можете вже виділити певні сорти, які найкраще себе показують на полі?

– ПП «Західний Буг» – це компанія, яка дбає про свою репутацію, тому ми беремо на реалізацію тільки ті сорти, досвід вирощування яких уже маємо на демополях, наші агрономи вивчили характеристики цих сортів і знають, як вони себе поводять у тих чи інших ґрунтово-кліматичних умовах. Усі сорти, які ми пропонуємо, гарно себе зарекомендували та показують хороші результати в наших товарних посівах.

– За якими критеріями підбираєте насіння сої?

– Ми співпрацюємо лише з провідними європейськими компаніями, селекція яких офіційно зареєстрована як на їхній Батьківщині, так і в Україні, а якість посівного матеріалу перевірена часом. Основний критерій – це урожайність: адже чим вона вища, тим краще сорт зарекомендує себе на ринку.

– Чи вирощує господарство ГМО-сою?

– Компанія «Західний Буг» у товарних посівах не має жодної насінини ГМО-сої, висіваємо виключно культурну сою. Це, звичайно, складніше, проте легких шляхів ми не шукаємо. Тим більше, якщо порахувати витрати на технологію вирощування і вартість самого зерна, то технологія виробництва ГМО-сої не дешевша.

Відгук аграрія про ПП «Західний Буг»

Бас Андрій, керівник ФГ БАС І. М., село Добрячин, Сокальський район, Львівська область:

«У нашому господарстві в обробітку 90 гектарів, вирощуємо озиму пшеницю, ячмінь, ріпак і сою. Зі «Західним Бугом» тісно співпрацюємо, купували у них насіння ячменю та пшениці. Дуже задоволені, насіння якісне. Сьогодні приїхали, щоб оглянути демопосіви сої, адже хочемо придбати насіння цієї культури. Зокрема, цікавлять ранні сорти, бо після збору сої плануємо сіяти озиму пшеницю».

© Анна Артим

Залишити коментар: