Новини

Корейський бізнес надасть Україні важку агротехніку в якості технічної допомоги

20.05.2023
Корейський бізнес надасть Україні важку агротехніку в якості технічної допомоги, повідомляє Міністерство економіки України.
Йдеться про надання технічної допомоги, зокрема, техніки та приладів, що виробляються членами Корейсько-Української Асоціації Торгівлі та Індустрій (KUATI).
Про це стало відомо під час зустрічі Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з корейським бізнесом, в рамках ділової поїздки в Сеул.

«Україна вдячна Уряду Республіки Корея за системну підтримку у різних галузях економіки та окремо щодо надання технічної допомоги у сфері гуманітарного розмінування. Ми отримали від Кореї 6 машин для розмінування і сподіваємося на подальшу підтримку у цій сфері. Об’єкти інфраструктури та життєзабезпечення, землі с/г призначення мають першочергове значення у контексті розмінування. Україна потребує багато техніки і спеціалістів з розмінування, щоб процес очищення української землі відбувся якнайшвидше. Ми розраховуємо на підтримку наших міжнародних партнерів», – зауважила Юлія Свириденко.

Питання щодо надання більшої кількості техніки для гуманітарного розмінування наразі знаходиться на розгляді Уряду Кореї. Передбачається, що це питання буде вирішено у стислі терміни. Перший віцепрем’єр-міністр додала, що пріоритет щодо розмінування надається Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській та Черкаській областям.

Також сторони обговорили питання інвестицій корейського бізнесу в українські підприємства та доєднання до відбудови країни не чекаючи закінчення війни. Зокрема, Україна сфокусована на аграрній сфері, зеленій енергетиці, видобутку та переробці  корисних копалин, зеленій та атомній енергетиці, транспорті, логістиці.

«Відбудова України складається з двох частин – негайна допомога для відновлення зруйнованої інфраструктури та житла і післявоєнна відбудова країни. Наразі ми зосереджені на ранній відбудові і закликаємо міжнародних партнерів дати сигнал своїм компаніям, що Україна – сприятлива країна для інвестицій, яка надає багато можливостей і перспектив для розвитку бізнесу. Важливо розуміти, ми не хочемо реконструювати старе, ми прагнемо побудувати нову країну з новітніми технологіями провідних країн світу, в тому числі Кореї», – підкреслила Юлія Свириденко

Перший віцепрем’єр-міністр запропонувала корейській стороні взяти під патронаж відбудову одну із областей, яка була під окупацією. З боку корейського Уряду є консолідована позиція щодо підтримки України на рівні держави та бізнесу, які зацікавлені у відновленні України, і розглядають її економіку для інвестицій.

Залишити коментар: