Новини

Круглий стіл сервісних команд із внесення ЗЗР і добрив дронами пройшов у Тернополі

30.03.2023

У березні у місті Тернопіль відбувся круглий стіл сервісних команд із внесення ЗЗР і добрив дронами. Захід під назвою «Дрони перемоги 2023» проходив уперше та зібрав провідних фахівців зі всієї України.

Круглий стіл сервісних команд із внесення ЗЗР і добрив дронами пройшов у Тернополі

Організатором круглого столу стала компанія «Роботизовані агросистеми», яка вже протягом чотирьох років займається наданням послуг внесення ЗЗР агропромисловими дронами-обприскувачами. Наразі  парк агродронів компанії налічує 50 одиниць техніки. Засновник «Роботизованих агросистем» Ігор Чайківський каже, що ідея створення компанії, яка б займалась наданням послуг агродронами, з’явилась не одразу.

«Насправді, в мене ніколи не було ідеї створити компанію, яка б займалась агродронами. Проте, почувши від товариша, котрий бачив на виставці презентацію застосування дрона у сільському господарстві, зацікавився ідеєю. Крім дронів, ми займаємося торгівлею мінеральними добривами та мастильними матеріалами. Наша компанія є національним оператором і працює по всій території України», – зазначив Ігор Чайківський.

Захід включав у себе 4 блоки обговорень найважливіших питань сьогодення, а саме автоматизацію системи видачі дозволів на підняття дронів, боротьбу із випаровуванням препаратів і знесенням краплі, блокування б/у дронів офіційними дистриб’юторами та найголовніше питання – створення асоціації сервісних команд. Як зазначили експерти, процес  вже запущений а юристи працюють над всіма необхідними документами.

Круглий стіл сервісних команд із внесення ЗЗР і добрив дронами пройшов у Тернополі

Валерій Євтушенко – керівник агродепартаменту компанії QUADRO.ua – офіційного імпортера та інтегратора рішень DJI Agriculture в Україні про створення асоціації сервісних команд:

«Зараз маємо намір створювати асоціацію, яка покликана допомагати сервісним командам, котрі надають послуги дронами на полях. Цей задум буде своєрідним поштовхом, щоб не розділяти команду на партнерів , продавців або сервісників. Ми намагатимемось організувати роботу всієї цієї вертикалі дозволів, аби все реально працювало. Це перший круглий стіл, де зібралися саме сервісні команди зі всієї України. Зараз всі зацікавлені, щоб ринок агродронів продовжував розвиватися стрімкими темпами й надалі».

Ринок агродронів й справді має великі перспективи розвитку, оскільки велика кількість фермерів високо оцінюють застосування агродронів на полях. На думку експертів, незабаром дрони стануть  невід’ємним елементом господарювання й ефективного ведення сільського господарства, адже мають низку переваг, а саме: висока точність, уникнення пошкодження с.-г. культур чи ґрунтів колесами трактора, зменшення витрат господарства на захист рослин.

Круглий стіл сервісних команд із внесення ЗЗР і добрив дронами пройшов у Тернополі

Микола Черняк, співзасновник однієї з найбільших команд з внесення ЗЗР і добрив дронами в Україні про переваги використання дронів:

«Сьогодні дрони можуть вносити всі ЗЗР та добрива. Якщо правильно підійти до технології змішування, обрати правильну комбінацію препаратів, то ми отримаємо настільки велику ефективність, яку можна порівнювати з висококліренсними обприскувачами. Дрон не витоптує та не пошкоджує культури. Наприклад, коли техніка їде, вона постійно зачіпає «шапки» соняшника і збиває їх, з дронами таких проблем не виникає.

Звісно, дрон далеко не ідеальний – одне падіння може коштувати декілька тисяч доларів, все залежить від рівня пошкоджень. Якщо, наприклад, дрон приземлився або втратив зв’язок (розрядився) ремонт може вартувати і 10000 гривень. Але причиною падінь, як правило, є помилки операторів та недостатній досвід використання. До слова, наша компанія ризики з падінням дрона не перекладає на аграрія. Всі сервісні витрати та ремонт несе компанія, яка надає послуги агродронами»

Микола Черняк відзначив, що повністю замінити обприскувачі дрони зможуть лише у тому випадку, якщо ціни на послуги дроном стануть дуже дешевими.

«Обприскувач зараз на 30 відсотків обходиться дешевше в плані обробітку, ніж дрон. Тобто, якщо дрон зрівняється в ціні, то з великою вірогідностю зможе замінити обприскувач», – підсумував експерт.

Христина Котович

Залишити коментар: