Новини, Техніка

Культиватор LEMKEN Korund – готуємо ґрунт під посів швидко та якісно

30.03.2022

Культиватор LEMKEN Korund – готуємо ґрунт під посів швидко та якісно

Передпосівний обробіток ґрунту – найважливіший агротехнічний захід, який є запорукою отримання стабільного і високого врожаю. Основна мета цієї операції –  створення сприятливих ґрунтових умов, необхідних для проростання насіння, подальшого росту та розвитку культур. Саме тому техніку для передпосівного обробітку потрібно підбирати дуже ретельно, оскільки високопродуктивні агрегати, які відзначаються відмінною якістю роботи, не лише забезпечать гарний врожай, а й дозволять скоротити витрати на виробництво та заощадити робочий час.

Шаленим попитом серед українських аграріїв користуються агрегати компанії LEMKEN – провідного німецького виробника сільськогосподарської техніки для обробітку ґрунту, посіву та захисту рослин.

Для передпосівного обробітку LEMKEN пропонує комбінований агрегат Korund, що вирізняється особливо високою якістю вирівнювання, рихлення та кришіння ґрунту при високій продуктивності, внаслідок чого відбувається чудова підготовка ґрунту до сівби та оптимальне його розпушування в усьому посівному горизонті.

Сильні сторони агрегату проявляються при підготовці ґрунту до посіву більшості сільськогосподарських культур завдяки широкому вибору секцій зубів та їх комбінації з котками. Коротка і компактна конструкція має зручно розташований центр ваги та тим самим дозволяє використовувати культиватор з тракторами з меншою силою підйому на задній навісці. Завдяки невеликій вазі агрегат в навісному виконанні може мати більшу ширину захвату.

Для однорідного ефекту рихлення під час проведення глибокого передпосівного обробітку пропонуються секції із лапами «Гамма» чи «Марафон». Для мілкого обробітку в наявності є прямі лапи типу «Gare».

Підрізаючий ефект підпружиненої балки дає можливість у важких умовах, наприклад, при наявності глибокої колії чи неякісної оранки, оптимально вирівняти посівний горизонт. Це дозволить секціям зубів працювати на невеликій глибині та зекономить пальне.

Планчатий коток з підшипниками, що не потребують обслуговування, гарантує точне дотримання глибини та оптимальне подрібнення і вирівнювання.

Також є можливість навішування 6 метрових секцій Korund на системоносій Gigant 10/1200.

Культиватор LEMKEN Korund призначений для передпосівної підготовки ґрунту як під ранні, так і пізні культури. Завдяки своїй конструкції, агрегат відмінно працює за підвищеної вологості, а в умовах сухості ґрунту забезпечує вологозберігаючий ефект.

Агрегат може працювати у надвологих умовах – ви швидше втопите трактор, ніж заб’єте культиватор!

Культиватор LEMKEN Korund – готуємо ґрунт під посів швидко та якісно

За один прохід трактора культиватор виконує всі необхідні для передпосівної підготовки операції по ораній поверхні, а саме:

  • подрібнення;
  • вирівнювання;
  • ущільнення;
  • зберігання вологи в ґрунті;
  • прикочування ґрунтового шару під насіннєвим ложе.

Серед основних характеристик агрегата слід відзначити:

  • робочу ширину, яка становить 3-12 метрів;
  • тип агрегатування з трактором: навісний/причіпний;
  • глибину обробітку: зуби «Марафон» – до 12 см, зуби «Гамма» – до 10 см, зуби для розпушування – до 6 см, стрілчаті лемехи – до 6 см;
  • робочу швидкість: 10-12 км/год;
  • оптимальне положення точки тяги завдяки компактній конструкції.

Агрегати Korund виготовляються з кількістю секцій від двох до шести, а ширина кожної секції становить 1,5 м. Саме завдяки цьому здійснюється якісне копіювання та вирівнювання ґрунту.

Дізнатися детальніше про культиватор LEMKEN Korund, а також побачити його у роботі можна у представників компанії «Агротерра» – офіційного дилера LEMKEN.

Ми ж поцікавилися відгуками аграріїв, котрі вже придбали цей агрегат та використовують його у роботі.

Валентин Баранюк, голова СТОВ «Луга», Волинська область:

«У нас в господарстві сьогодні працює два комбінованих агрегата для передпосівного обробітку ґрунту LEMKEN Korund. Перший придбали 3 роки тому за рекомендаціями наших сусідів. Ми ними закриваємо вологу і вирівнюємо поля перед посівом. Зазвичай ще також працюємо ними і восени.  Ширина першого агрегата – 9 м, цього цілком достатньо для нашого господарства (маємо в обробітку 1100 гектарів). Згодом придбали ще один 3-метровий агрегат для обробітку малих ділянок.

Культиваторами цілком задоволені, адже якби з першим були якісь нюанси, то ми б не придбали другий. Також дуже подобається сервісне обслуговування, яке забезпечує компанія «Агротерра». На мою думку, кращого сервісу у Волинській області ніхто не надасть».

Василь Баланюк, агроном СТОВ «Поділля», Тернопільська область:

«Комбінований агрегат для передпосівного обробітку ґрунту LEMKEN Korund ми придбали навесні минулого року у компанії «Агротерра». Інших варіантів навіть не розглядали, бо такий же агрегат є у наших сусідів, вони його придбали роком раніше. І відгуки були лише схвальні. Я особисто бачив, як LEMKEN Korund у них спрацював. Пригадую, поле, де його використовували, було у дуже поганому стані, оскільки господарство вносило гноївку по снігу, трактор пройшов по землі з десятитонною бочкою…  Можете лишень уявити, який там був ґрунт! Я приїхав, подивився, а земля ідеально розроблена. Питаю, як вам це вдалося? Ось нам і показали цей агрегат. Ми одразу звернулися до менеджера «Агротерри» і теж собі замовили.

Культиватор доставили швидко, ми одразу активно ним працювали: використовували під всі культури, проводили культивацію під буряк, ячмінь, яру пшеницю. Агрегат показав себе лише себе з найкращої сторони, жодних зауважень до його роботи немає. Землю розробляє відмінно, працює на різних глибинах, якщо вчасно зайти у поле, тобто в той час коли земля «дозріла», то результат чудовий. Лише після двох проходів, можна одразу сіяти.

Окремо хочу відзначити й сервісне обслуговування компанії «Агротерра» – на усі запити реагують миттєво! Приїхали, налаштували, і робота закипіла».

Культиватор LEMKEN Korund – готуємо ґрунт під посів швидко та якісно

Олександр Дмитрук, агроном СГ ТОВ«Луга»:

«Ми придбали 9-метровий передпосівний культиватор Korund з ширминою захвату 9 м, за світловий день агрегат встигає обробити 60–70 га.

Коли весна прийде і буде вологий ґрунт, запускають дискову борону, і та починає болото місити. Korund працює набагато розумніше: лапи зі стрілчастими наконечниками заглиблюються на 5–6 см, розпушують ґрунт, і той під дією сонця й вітру набагато швидше прогрівається. Тому і сіяти можна раніше, не втрачаючи вологу.

Наша технологія передбачає осінню оранку з унесенням добрив і вирівнюванням площ. Тому навесні лишається зробити культивацію й можна починати сіяти. Під кукурудзу з осені виорали, внесли добрива, вирівняли площу, і навесні тільки пройдемось культиватором і будемо сіяти. Агрегат працює з трактором потужністю 260 к. с. на швидкості 11–15 км/год залежно від рельєфу. Хочу зазначити хорошу зносостійкість робочих органів — агрегати LEMKEN дуже витривалі».

Володимир Гадайчук, СФГ «Аліса»:

«Коли виникла потреба в купівлі передпосівного культиватора, ми не знали про можливості моделі Korund. Проте на власному досвіді переконалися в надійності та витривалості техніки LEMKEN. Навіть коли якісь деталі з часом зношуються, їх можна легко замінити.

Раніше ми придбали агрегати Kristall, Rubin і Solitair, тож добре знаємо, як вони якісно виконують операції з ґрунтом. А 9-метровий передпосівний культиватор Korund працює в нашому господарстві із 300-сильним трактором New Holland.

У роботі агрегат показав себе максимально надійним. Годі й порівнювати з вітчизняною технікою, бо коректно це зробити не вийде. Інших закордонних агрегатів у нас працює багато, і вони забезпечують непоганий рівень якості. Однак за надійністю LEMKEN випереджає всіх.

Оскільки оранки не застосовуємо, частину робіт виконуємо культиватором восени після глибокорозпушувача. По-перше, поля вирівнюються, по-друге структура ґрунту в обробленому шарі стає мілкогрудкуватою. Навесні лишається закрити вологу і можна починати сіяти. Глибина обробітку — близько 15 см, робоча швидкість — 15–16 км/год. За зміну вдається обробити 60 га, а за добу — й до 140 га. Власної землі у нас мало, але ми надаємо послуги, тож без роботи Korund не буде».

Анна Артим

Залишити коментар: