Новини, Техніка, Це цікаво

Lamborghini: відомий італійський виробник потужних тракторів та спортивних машин

19.08.2021

Перш ніж починати розповідь про історію компанії Lamborghini Trattori, потрібно спершу розповісти деякі факти з біографії її засновника. У роки Другої світової війни Ферруччо Ламборгіні (Ferruccio Lamborghini) служив в італійській армії. Він був механіком від Бога, тож часто обслуговував військову техніку. Коли війна закінчилася, Ламборгіні повернувся додому з твердим наміром відкрити свою справу, а саме, будівництво тракторів. Для своїх найперших агрегатів він використовував деталі зі старої військової техніки. Так і з`явилася невелика компанія з виробництва тракторів. У післявоєнні часи ці машини були досить затребуваними, тож справа Ламборгіні почала стрімко розвиватись. У 1948 році, Ферруччо виставив на площі містечка П’єве-ді-Чентрі свій перший трактор, який хоч і мав просту конструкцію, проте був надійний в експлуатації.

Перші трактори

Першим повноцінним трактором  компанії Lamborghini Trattori стала модель L33 (1951), масою 1270 кг. Ця модель розвивала швидкість 15 км/год.

Згодом у 1952 році з’явилися нові моделі: DL 15, DL 20, DL30.

У 1955 був представлений перший гусеничний трактор DL 25C, який не досяг комерційного успіху, і вже в наступному році його змінив DL 30C.

У 1957 році була випущена модель Lamborghinetta. Були також спроби виробництва вертольотів, але компанія не змогла отримати на це необхідних дозволів, і її керівництво вирішило зосередитися на випуску спортивних автомобілів.

Lamborghini: відомий італійський виробник потужних тракторів та спортивних машин

Ідея створення автомобілів

На початку 1960-х років виробник тракторів Ферруччо Ламборгіні почав виявляти інтерес до розробки швидкісних автомобілів. Він володів автомобілями виробництва OscaMaserati і Ferrari, але жодне авто його не влаштовувало за всіма показниками.

Є кілька версій щодо причин, з яких Ламборгіні 1963 року заснував власну фірму з виробництва автомобілів. Всі вони зводяться до конфлікту між Енцо Феррарі (власником компанії Ferrari) і самого Ламборгіні. Найпопулярнішою є версія сина Ферруччо Ламборгіні, згідно з якою його батько прибув на фабрику до Енцо Феррарі поскаржитися на якість зчеплення у своєму автомобілі Ferrari 250 GT. Енцо відправив Ламборгіні назад з побажанням і далі займатися тракторами, бо, мовляв, на автомобілях (тим більше спортивних) Ламборгіні не розуміється. Повернувшись на свою фабрику, Ферруччо розібрав трансмісію у власному Ferrari 250 GT і виявив, що виробник багатьох деталей той самий, що й у тракторах Lamborghini.

Автомобільна компанія, яку заснував Ламборгіні, була створена як дочірня фірма Lamborghini Trattori. Ферруччо вирішив, що його автомобіль буде мати двигун V12, і залучив до свого проєкту талановитого інженера Джотто Бідзаріні (Giotto Bizzarrini), котрий до того розробляв Ferrari V12.

Прототип автомобіля, відомий як Lamborghini 350GTV, був представлений на автошоу в Турині 1963 року. Продажі серійної версії цього прототипу були дуже успішними. Народжений під знаком Тельця, ще й аматор кориди, Ферруччо Ламборгіні прикрасив свій логотип зображенням бика.

У 1970  (через кілька років після того, як у 1963 р. була заснована автомобільна компанія Lamborghini), підрозділ, що займався тракторами було продано – спершу інвестиційній спільноті GEPI, а потім його власником став Франческо Кассані, засновник компанії S.A.M.E.

Lamborghini: відомий італійський виробник потужних тракторів та спортивних машин

Продовження будівництва тракторів

З 1972 року компанія Lamborghini Trattori збільшила випуск техніки в чотири рази. Частина отриманого прибутку пішла на розширення. Після придбання швейцарської фірми Hürlimann назва змінилася на SLH, (SAME-Lamborghini-Hürlimann), а з покупкою в 1996 році фірми Deutz-Fahr, – SAME Deutz-Fahr Group (SDF). Сьогодні SDF є третьою за кількістю випущених машин тракторобудівною компанією Європи.

Це були перші повоєнні роки – час, коли в Італії відбувалися швидкі зміни. Ламборгіні зумів відчути дух цих змін, завдяки винятковому поєднанню розуму і унікальної інтуїції. А завдяки своїй невгамовній енергії і безперервному впровадженню нових технологічних рішень, він усього лише за кілька років перетворив Lamborghini Trattori з маленького сімейного підприємства в лідируючу компанію галузі, що викликає почуття поваги і захоплення у всьому світі.

Невдовзі  Ламборгіні починає випуск пальників і кондиціонерів, а також звертається до уряду з проханням про видачу йому ліцензії на виробництво вертольотів. На щастя для любителів автомобілів, в цьому йому було відмовлено.

Упродовж довгих років Ламборгіні проєктував свій ідеальний автомобіль, і у жовтні 1967 р. в автосалоні в Туріні весь світ зміг переконатися, що винахіднику таки вдалось досягти мети – на світ з’явився Miura, загальновизнаний шедевр «автомобілебудівного мистецтва», який зробив справжню революцію не тільки в естетичних канонах, але і в самій концепції спортивних автомобілів, внісши до неї таку вибухову суміш агресивності, оригінальності і стильності, зрівнятися з якою не вдалося більше нікому.

Компанія Trattori Lamborghini, яка була придбана фірмою Same , сьогодні входить до складу групи Same Deutz-Fahr, що займає провідні позиції у світі на ринку сільськогосподарської техніки й успішно конкурує на глобальному ринку тракторів завдяки тому, що її продукція характеризується незмінним використанням найбільш передових технологій і найвищими стандартами якості і надійності.

Залишити коментар: