Новини

Ліван зняв арешт із судна з краденим українським зерном

04.08.2022
Суд у Триполі зняв арешт із сирійського судна Laodecia, яке перевозить вкрадену росіянами українську агропродукцію. Кораблю дозволили покинути порт.

Про це повідомляє ліванське видання Anahar, передає ДІЛО.

Арешт зняли відповідно до “правових принципів Лівану, заснованих на суверенітеті над нашою землею і морем”. Уже зранку судно вийшло з порту Триполі та попрямувало до Сирії.

У Міністерстві закордонних справ України розчаровані рішенням ліванського суду. У відомстві кажуть, що суд не взяв до уваги докази та позицію компетентних органів України.

“Зазначене рішення фактично заохочує росію до продовження крадіжок на тимчасово окупованому півдні України з почуттям безкарності. Крім того, таким рішенням Ліван фактично підриває власну продовольчу безпеку, відштовхуючи Україну як свого надійного партнера”, — йдеться у заяві.

У МЗС нагадали, що Україна докладала зусиль для підтримки продовольчої безпеки Лівану. Торік саме з України поставили найбільше агропродукції. А після відкриття українських портів перше судно з зерном направляється саме до Лівану. До того ж Україна пропонувала Лівану викупити за пільговою ціною викрадене в неї зерно та борошно із затриманого корабля.

У Міністерстві закликали скасувати рішення про зняття арешту з судна Laodecia.

Залишити коментар: