Новини

В східних областях відмічено припинення вегетації озимих культур

26.11.2021

Упродовж звітнього періоду сонячна погода змінювалась на хмарну з опадами. Подекуди спостерігався туман, крижаний туман, паморозь. Скрізь у ранкові години відмічено заморозки 0–8°С. Значні амплітуди добової температури повітря були сприятливими для загартування рослин і обумовлювали формування достатньої їх морозостійкості.

Вегетаційні процеси с/г культур відбувались переважно за рахунок денних температур. В східних областях відмічено припинення вегетації озимих культур та багаторічних трав. 

Шкідливість гусениць озимої совки відмічали на 10-66% обстежених площ озимих зернових і ріпаку. Де вони, за чисельності 0,3-2 екз. на кв.м, пошкодили 0,5-8% рослин озимих культур (Київська, Дніпропетровська, Кіровоградська обл.).

Повсюди на 3-32% посівів озимої пшениці, за чисельності 0,3-2 екз. на кв.м, поволі триває живлення личинок хлібної жужелиці. Різновікові личинки (1-3 віків) пошкодили 2-9% рослин. За надпорогової чисельності (2-3 і більше личинок жужелиці, гусениць озимої совки на кв.м) та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фазу кущіння захищають обприскуванням дозволеними препаратами.

На 3-25%обстежених площ в усіх агрокліматичних зонах, особливо в західних областях борошнистою росою, септоріозом, кореневими гнилями охоплено 1-8% рослин озимих пшениці. У Закарпатській, Кіровоградській та інших областях іржею уражено 2-3% рослин озимих зернових. 1-7% рослин озимомого ячменю уражено гельмінтоспоріозом та ринхоспоріозом.

На озимому ріпаку скрізь виявляли альтернаріоз, борошнисту росу, фомоз, пероноспороз та білу плямистість на 2-7% рослин. В посівах озимого ріпаку розвиток комплексу хвороб стримується проведенням обробок фунгіцидами.

На озимих зернових заселення мишоподібнимими гризунами переважно крайове від поодиноких нір до 1-3, макс. 4 колонії на гектарі у Луганській, Запорізькій областях. На озимому ріпаку обліковують 1-3, макс. 5 (Запорізька, Чернівецька, Тернопільська обл.) колоній на гектарі з 3-6 жилими норами. На  площах багаторічних трав, неугіддь, лісосмуг, неорних землях обліковують 2-5, макс.6-7 (Донецька, Херсонська, Київська обл.) жилих колоній на гектарі з 2-15 норами. Осередки розвитку мишоподібних гризунів локалізовано. За видовим складом мишоподібних гризунів переважають звичайна та гуртова полівки. В південних областях зустрічалися курганчикові миші.

За інформацією Держпродспоживслужби

Залишити коментар: