Новини

«Людина в світ зерно нести повинна, як зерно носить людям колосок»…

14.08.2013

«Людина в світ зерно нести повинна, як зерно носить людям колосок»…

Цими словами поета Григорія Коваля можна виразити роботу агрофірми «Медобори». Адже на підприємстві дбають не тільки про себе, а й про людей, які колись з надією довірились керівництву починаючого агровиробництва. ТОВ  «Агрофірма «Медобори», що в селі Кам’янки Підволочиського району, являється одним з кращих господарств Тернопільщини.

Свою роботу  агропідприємство започаткувало в 2000 році, на базі колишньої агрофірми. З 2005 року керівником  товариства є заслужений працівник сільського господарства Лука Васильович Антонюк.

Господарство охоплює 3400 га орендованих земель чотирьох суміжних сіл: Кам’янки, Хмелиська, Мовчанівки, Росоховатця. В асортименті посівів агрофірми  найрізноманітніші культури: пшениця, ячмінь, овес, гречка, горох, кукурудза, соя, люцерна, конюшина, ріпак…Разом в тандемі Лука Васильович із агрономом Анатолієм Коваленко, у якого за плечима 37 –літній  трудовий стаж і цього річ очікують гарних урожаїв від посівів кукурудзи ( 900 га ), пшениці ( 1000 га ), гороху ( 210 га ), озимого ріпаку ( 320 га ), ячменю ( 770 га ), кормових культур ( 700 га ). За словами Анатолія Костянтиновича : « Засіяного лану люцерни синьої на площі 30 га буде достатньо для заготівлі сінажу для худоби на осінньо-зимовий період».

До речі, займаються і в «Агрофірмі «Медобори» тваринництвом. Поголів’я ВРХ  тут становить 1600 голів,  1300 – свиней. За рахунок молока, якого надоюють від 420 корів вдається заробляти непогану копійку. На сьогоднішній день, не всі агропідприємства хочуть займатися тваринництвом, бо впевнені в безперспективності, і звісно ж, в неекономічності, тобто з більшими затратами, аніж прибутками. Та ті господарства, які розуміють і знають, як правильно утримувати тварин, і відповідно, куди вигідно реалізувати продукт, не скаржаться на безперспективність напрямку.

Колектив в ТОВ «Агрофірмі «Медобори» великий, майже 280 працівників, більшість з яких мало не з самого початку заснування фірми.

Жителі сіл задоволені керівництвом Луки Васильовича, адже і роботою забезпечені, і соціальні проблеми вирішуються по мірі їх виникнення. Впорядковані вулички, тротуари, добротні будинки та приміщення місцевого господарства – все це впадає у вічі. Не забуває місцевий керівник і про соціально-культурну сферу. Допомагають аграрії церквам, школам та садочкам, будинкам культури. Він впевнено тримає агропідприємство на плаву і допомагає місцевим селянам.

Щодо своєї професійної діяльності то у Луки Васильовича успіхи беззаперечні. Він керівник з багаторічним досвідом роботи в сільському господарстві, з освітою і стажем агронома, що гарно віддзеркалюється на успішному управлінні сучасним підприємством.