Новини

Навіть при невеликій кількості земельних угідь можна впевнено триматися на гребені аграрних хвиль. І доказом цього твердження і є ФГ «Лелик»

14.08.2013

Навіть при невеликій кількості земельних угідь можна впевнено триматися на гребені аграрних хвиль. І доказом цього твердження і є ФГ «Лелик»

1 червня цього року у Львові на оптовому ринку «Шувар» проходив Перший «Кубок фермера», де з понад 800 господарств Львівщини обирали найкраще.  Перемогу отримав керівник однойменного сільськогосподарського підприємства Ярослав Григорович Лелик. Кубок фермера вручав голова обласної державної адміністрації Віктор Шемчук, а ключі від трактора моделі INCIMA – керівник Львівського відділення «Амако Україна» Федір Євстахійович Скоцик.

У фермерському господарстві «Лелик», яке розташоване в смт Куликів Жовківського району Львівської області  подарунку від компанії «Амако» безумовно раді. Керівник агропідприємства Ярослав Григорович Лелик вже неодноразово був нагороджений і не тільки, як фермер… Шість разів поспіль Ярослав Григорович отримував звання «Людина року» в різних номінаціях.

Відвідавши сільськогосподарське підприємство «Лелик», поспілкувавшись з керівником, стає зрозуміло чому саме ця людина стільки разів отримувала нагороди. Спокійний, виважений тон, доволі скромна поведінка, але водночас впевнений погляд робить Ярослава Григоровича передусім порядною доброю людиною, а вже потім справжнім керівником. Як згадувалось вище, цей доволі скромний чоловік шість разів поспіль отримував звання «Людини року» в області та два рази вигравав сільськогосподарську техніку,

Як не дивно, але агропідприємство зовсім невелике, в розпорядженні 339 га земельних угідь  та 200 голів ВРХ чорно-рябої молочної породи, з них 100 дійних корів, має статус племрепродуктора. На своїх майже 340 гектарах, насіннєве господарство вирощує пшеницю, жито, овес та кукурудзу. На запитання: «А чи плануєте розширятися?», Ярослав Григорович відповів: «А навіщо? Нам і так не погано. Навіщо думати про більше, коли з малим потрібно комусь справлятися. У нас є 100 дійних корів, думаю цього достатньо для отримання хоч незначного, але все ж таки прибутку. За день господарство виробляє 1,5 т молока. Молоко реалізуємо на Жовківський молочний завод. Доїння автоматизоване, корови на безприв’язному утриманні, на випасанні наразі. Можливо, з часом кількість ВРХ зросте».

Агропідприємство «Лелик» господарює з 1991-го року, починаючи з 20-ти гектарів землі, вже 22 роки на ринку агропромисловості. Тепер господарство розширилось, але не має на меті досягнення безмежної площі угідь. Задоволені тим, що мають. Паї орендують тільки у смт. Куликів. На агровиробництві 15 працівників, які досить задоволені роботою та зарплатнею. Техніка в основному білоруська, на дорогу іноземну наразі немає коштів, та керівник цим не переймається, на його господарстві вистачає і цієї техніки. В наявності на господарстві 8 тракторів, 3 комбайни, кормозбиральний комплекс та повний набір ґрунтообробної техніки.

На сьогоднішній день, досить часто можна зустріти дітей, які допомагають в бізнесі батькам. У Ярослава Григоровича троє дітей і всі вони із задоволенням працюють поряд із батьком. Приймають неабияку участь у розвитку господарства, підтримуючи один одного.

«Сьогодні займатися бізнесом на селі і отримувати з цього прибуток реально.І це альтернатива тому, щоб не виїжджати за кордон», — каже Ярослав Григорович. І успішно доводить це на своєму прикладі, ефективно організувавши роботу свого фермерського господарства. І така робота з глибокою пошаною і вдячністю цінується громадою, винагороджується преміями у галузі сільського господарства.

ФГ «Лелик», вул. Яворницького, 2, смт. Куликів, Жовківський р-н, Львівська обл.

Тел. (03252) 3 11 45, (050) 661 71 43