Новини

Міжнародна рада по зерну зробила крок назустріч виключення росії зі свого складу

13.04.2022

Міжнародна рада по зерну (International Grains Council) схвалила декларацію, якою засуджується повномасштабна військова російська агресія проти України та закликається до негайного її припинення і виведення усіх військ з території України.

Про це повідомляє пресслужба УКАБ.

За результатами позачергового засідання ради вперше в історії МРЗ прийняли декларацію, у якій дії одного з членів МРЗ були визнані несумісними із положеннями Конвенції про торгівлю зерном 1995 року. Документ підтримала абсолютна більшість присутніх членів МРЗ.

В декларації наголошується, що російська агресія має згубний вплив на світову продовольчу безпеку та погіршує гуманітарну ситуацію в багатьох країнах через руйнування сільськогосподарської інфраструктури та блокування торговельної діяльності в акваторії Чорного та Азовського морів. Це все значною мірою підриває глобальні цілі сталого розвитку.

Крім того, російське вторгнення в Україну призвело до рекордного зростання світових експортних цін та стрімкої продовольчої інфляції. Зокрема, на тлі різкого зростання цін на ринках зернових та олійних культур IGC Grains and Oilseeds Index (GOI) 15 березня досяг найвищого історичного рівня.

За словами Володимира Лапи, радника із стратегічного розвитку УКАБ, схвалення зазначеної декларації є черговим кроком до ізоляції росіі та зменшення політичної і економічної ролі країни-агресора у світі.

Довідково:

Міжнародна рада по зерну (International Grains Council – IGC) – є міжурядовою організацією, яка з 1949 року адмініструє питання світової торгівлі зерновими та продовольчої допомоги.Україна є членом ради як країна-експортер. Регулярно публікує прогнози світового виробництва, баланси попиту та пропозиції зернових, а також експортні ціни на зернові, ставки фрахту та ін. Є організатором щорічної конференції IGC Grains Conference.

Залишити коментар: