Новини

Ми готові виробляти біогаз та біоетанол вже сьогодні, – Андрій Дикун

22.08.2022
Україна має з країни постачальника сировини перетворитися на країну постачальника готової продукції: ми готові виробляти біогаз та біоетанол вже зараз.
Про це повідомив голова ВАР Андрій Дикун на своїй сторінці у  Фейсбук.
“Україна повинна переглянути своє місце у світі – ми були і поки що залишаємося країною постачальником сировини. Війна показала, що підхід треба міняти, і робити це швидко.
Наразі перед нами відкрилася така можливість, оскільки ЄС скасував квоти на постачання продукції з України. Наприклад, раніше ми мали квоту на постачання цукру в 20 тис тонн на рік. Нині її немає.
Торік нарешті в Україні ухвалили закон про кооперацію. Наші асоціації – Всеукраїнська Аграрна Рада та АСОЦІАЦІЯ ВИРОБНИКІВ МОЛОКА, декілька років просували тему кооперації. Зараз до існуючого закону потрібно ухвалити ще один закон, щоб він запрацював повністю, і ми зможемо створювати повноцінні аграрні кооперативи.
Ми вже випробували цей шлях і самі його протоптували – кілька років тому створили підприємства, які займаються кооперацією аграріїв із постачання зерна та молока. Тому щойно уряд увімкне зелене світло, ми зможемо перейти до наступного етапу і розпочати переробку, зокрема біогазу та біоетанолу” ,- зазначив Андрій Дикун 

Залишити коментар: