Новини

Микола Сольський: допомагаючи Україні Канада може зупинити світову продовольчу кризу

11.06.2022

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський виступив зі зверненням до канадських депутатів у Комітеті з сільського господарства Палати громад. Він акцентував на тому, яку глобальну продовольчу кризу в світі провокує війна в Україні та розповів, яку підтримку Канада може надати аграрному сектору України.

Онлайн-зустріч відбулася в рамках слухань комітету з глобальної продовольчої безпеки.

Так, Міністр підкреслив, що війна фактично зупинила український експорт. Через блокаду українських морських портів понад 20 млн тонн зерна не потрапили на світовий ринок.

Він зазначив, що Канада забезпечена продовольством значно більше, ніж ціла низка інших країн. Але війна в Україні зумовлює стрімке зростання цін на продукти в усьому світі, що особливо гостро торкнеться країн, які не забезпечені продовольством. Тож на сьогодні важливо спільними зусиллями вирішувати проблеми, що склалися в аграрному секторі України, адже ситуація з блокадою українських морських портів провокує глобальну продовольчу кризу.

За його словами, до жовтня Україна матиме нестачу складських потужностей у розмірі від 10 до 15 млн тонн. «Тому у нас є гостра потреба у створенні тимчасових зерносховищ, де зерно може зберігатися протягом року чи двох», – зазначив він. Це можуть бути тимчасові складські приміщення, модульні конструкції у регіонах, які потребують суттєвої допомоги для збереження врожаю та в постачанні його на світові ринки.

Втім найкращий спосіб вирішити проблему експорту, як наголосив Микола Сольський, — це покласти край війні. Тому він закликав канадських парламентарів продовжувати допомагати українській армії та «постачати зброю, необхідну для захисту наших територій».

За інформацією Мінагрополітики

Залишити коментар: