Новини, Це цікаво

Найперший самохідний комбайн у світі

08.07.2021

Найперший самохідний комбайн у світі

Massey Ferguson  – провідний  світовий виробник сільськогосподарської техніки та обладнання, до недавнього часу базувався в місті Брантфорд, у канадській провінції Онтаріо.

Історія компанії Massey Ferguson розпочалася у 1847 році, коли канадський власник ферми Деніел Массі (Daniel Massey) в місті Ньюкасл, штат Онтаріо (Канада), почав виробляти і ремонтувати машини для довколишніх ферм.

У 1891 році відбулося злиття Massey Manufacturing  з  A. Harris, Son & Co. Ltd, внаслідок чого була створена компанія Massey-Harris Limited, що стала найбільшим виробником сільгоспобладнання в Британській імперії. Massey-Harris виготовляла і продавала молотарки,  жатки та іншу сільськогосподарську продукцію. У 1910 році Massey-Harris викупила компанію Johnston Harvester, розташовану в місті Батавія штату Нью-Йорк, ставши, таким чином, однією з перших транснаціональних компаній в Канаді.

Розробка першого самохідного комбайна у світі

Розробка Тома Керролла, одного з інженерів Massey, зробила революцію в збиранні зернових. Це був перший у світі самохідний комбайн Massey-Harris No. 20, який презентували у 1938 році. Але модель виявилася занадто важкою і дорогою для масового виробництва, проте, послужила прототипом при створенні більш легкої і менш дорогої моделі комбайна Massey-Harris No. 21, що пройшла випробування в 1940 році та надійшла в продаж роком пізніше.

Самохідний комбайн не лише змінив складну роботу зі збирання врожаю, він змінив саму природу сільського життя та сільських громад. Для багатьох людей, які жили на фермах, самохідний комбайн  інженера Тома Керролла створив нові можливості.

Massey-Harris Model 20 визнаний  пам’яткою американського сільськогосподарського машинобудування, він був першим комерційно успішним самохідним комбайном, який міг якісно збирати урожай, адже його перевагою був ретельний обмолот зерна.

Комбайн Massey-Harris Model 20 потрапив до національно відомої сільськогосподарської колекції Генрі Форда в 1975 році, і зараз знаходиться у цьому ж музеї.

Підготувала Христина Котович

Фото взяте з офіційного сайту Massey

Залишити коментар: