Новини

Опади хоч і запізнілі, але покращують стан врожаю пізніх культур

27.08.2022

Прогнози погоди в основних країнах експортерах зерна північної півкулі показують збільшення кількості опадів і зниження високих температур, що в свою чергу буде сприятливо для наливу кукурудзи сої та соняшнику. Запізнілі опади не поліпшать ситуацію з врожайністю в деяких регіонах, які постраждали від посухи на початку літа, але в цілому будуть вельми сприятливі.

На Середньому Заході США протягом найближчих 5-7днів пройдуть помірні і хороші опади, але в західній частині регіону дощі принесуть мінімальну користь. Дані кроп туру ProFarmer показали, що врожайність кукурудзи та сої в цьому регіоні буде нижче торішньої, а місцями нижче середнього рівня за три роки.

 На південних рівнинах також збільшитися кількість опадів, що буде сприятливо для посівів озимої пшениці, особливо в Техасі, а також наповнення кукурудзи та сої.

 Кукурудза та соя на північних рівнинах отримали досить великі опади протягом останніх двох тижнів і в найближчі дні в регіоні очікуються додаткові дощі.

На посівних площах Канадських прерій зберігається тепла температура з достатньою вологістю грунту, і зберігаються хороші умови для посівів особливо пшениці та ріпаку. Погода для збору врожаю також сприятлива, оскільки опади наступного тижня прогнозуються невеликі. Наприкінці серпня ринки очікують оновлення прогнозів врожаю від статистичного бюро Канади, які можуть виявитися вище прогнозів аналітиків через зростання площ та врожайності.

 В Європейських країнах пройшли опади, які знизили високі температури, а наступного тижня прогнозуються ще помірні опади, які будуть покращувати стан пізніх культур, але навряд чи поліпшить перспективи врожаю кукурудзи та цукрових буряків, які сильно постраждали від посухи. Крім того, для відновлення рівнів води в річках буде потрібно набагато більше опадів найближчим часом. Опади сприяють накопиченню вологи перед посівом озимих культур.

 В Україні після рясних затяжних опадів встановилася спекотна та суха погода, яка сприяє сівбі озимого ріпаку і дозріванню пізніх культур. На найближчі 5-7 днів прогнозується зниження температури і випадання невеликих розсіяних опадів, що також буде сприятливо для посівів.

У рф встановилася суха і спекотна погода, яка сприяє збиранню пшениці, але створює проблеми з запасами вологи пізніх культур особливо кукурудзи.

За оцінками Міністерства сільського господарства Росії, урожай пшениці та ячменю в цьому році буде більш ніж на 30% більше, ніж рік тому, а ріпаку та соняшнику на 10-15%.

 У центральній частині Китаю очікуються помірні або сильні дощі, які зменшать посуху, але частина посівів пшениці та рису могли постраждати.

 В Австралії зберігається сприятливі умови для вирощування сг культур і в цьому сезоні очікується урожай на рівні рекордного торішнього – на найближчі 7-10 днів прогнозуються додаткові помірні та сильні дощі особливо в східній частині.

GrainTrade

Залишити коментар: