Новини, Це цікаво

Особливості сільського господарства Канади

11.09.2022

Огляд сільського господарства та агропродовольчої галузі Канади

У Канаді сільське господарство є важливою галуззю. Проте лише близько 7 % канадської землі можна обробляти. Інші маргінальні (бідніші) землі можна використовувати для випасу та розведення худоби. Щодо рослинництва, то деякі культури, такі як помідори, коноплі та квіти, вирощують у теплицях у міських районах.

 

Сільське господарство в Канаді

Сільське господарство є важливою галуззю економіки Канади. Воно різноманітне і продовжує змінюватися. Загалом канадські фермери спеціалізуються на розведенні тварин і вирощуванні сільськогосподарських культур. Проте, Канада зараз має також значну кількість аквакультури. (Аквакультура – це розведення риби та інших видів, які живуть у воді). Ще один вид сільського господарства – вирощування харчових, квіткових, грибних і конопельних культур у теплицях або на складах. Деякі фермери також розводять тварин для отримання хутра або вирощують сільськогосподарські культури для різних цілей (наприклад, волокно для будівельних матеріалів). Деякі продукти харчування в Канаді є органічними. Це означає, що тваринництво та зернові культури вирощуються в перевірених умовах (наприклад, щодо використання засобів захисту рослин або доступу худоби на вулицю).

Федеральний і провінційний уряди Канади надають фінансування багатьом галузям промисловості, зокрема сільському господарству. Державні кошти підтримують сільськогосподарські дослідження, експорт і торгівлю. Вони також допомагають фермерам використовувати нові практики та технології.

Сільськогосподарські угіддя та ферми

Як уже зазначалося раніше, лише невелика частина території Канади придатна для ведення сільського господарства. Більшість цієї землі знаходиться в Західній Канаді. Однак маргінальні (бідні) землі можна використовувати для розведення великої рогатої худоби. Ферми у Канаді відрізняються залежно від топографії, типу ґрунту та розташування. Розмір середньої канадської ферми з часом збільшився. У той же час кількість канадських ферм зменшилася, оскільки фермери та корпорації розширюють свій бізнес, купуючи інші ферми. Середня канадська ферма займає близько 800 акрів (трохи більше 3 км2). Деякі рослинницькі ферми в Західній Канаді займають тисячі акрів.

Сільськогосподарські регіони Канади

Більшість культур у Канаді вирощується в провінціях Альберта, Саскачеван і Манітоба . Альберта має найбільший потенціал розведення великої рогатої худоби серед усіх інших провінцій. Саскачеван виробляє найбільше твердої пшениці, каноли та сочевиці. У Манітобі найбільша кількість свиноферм, також провінція посідає друге місце з виробництва картоплі. У Британській Колумбії фермери вирощують велику кількість фруктів, овочів, продуктів аквакультури, яєць і м’яса птиці. Ця провінція також має найбільшу кількість виробників винограду.

У Онтаріо знаходиться найбільше  птахофабрик серед усіх провінцій, воно посідає друге місце за свино- та молочними фермами й має найбільшу кількість підприємств з вирощування коноплі. Фермери Онтаріо також виробляють найбільше кукурудзи і яблук у Канаді. Квебек є найбільшим виробником чорниці та має найбільшу кількість молочних ферм . В Атлантичній Канаді сільське господарство порівну розподілено між рослинництвом і тваринництвом (включаючи аквакультуру). Картопля є популярною культурою в цьому регіоні. В Атлантичній Канаді є також кілька великих виробників харчових продуктів .

Виклики та прогрес канадського сільського господарства

Сфери, в яких фермери стикаються з проблемами, включають захист рослин, збереження ґрунту, дефіцит робочої сили, зміну клімату та охорону здоров’я.

Захист посівів

Щоб максимізувати врожайність польових культур, рослинники вносять гній або добрива та засоби захисту рослин. Ці продукти включають гербіциди (від бур’янів), інсектициди (від комах) і фунгіциди (від грибкових захворювань).

Самохідний обприскувач - робота на результат. Яке додаткове обладнання варте уваги?

Фермери працюють над запобіганням потенційним негативним впливам цих продуктів на навколишнє середовище. Інструкції, розроблені промисловістю та урядом, визначають відповідні норми та умови їх використання.

Охорона ґрунтів

Фермери використовують методи збереження ґрунту, щоб захистити свої землі. Одним із прикладів є контурна оранка. Ряди посівів, які простягаються прямо вгору по схилу, ризикують прискорити ерозію під час сильного дощу. Ці ряди можуть діяти як канали, якими дощова вода переносить ґрунт. Навпаки, оранка, яка повторює контури схилу, залишає ряди, які йдуть перпендикулярно до потоку води. Ці ряди уповільнюють стік і запобігають ерозії.

Дефіцит робочої сили

Канадські ферми гостро потребують додаткових працівників. Багато канадців не хочуть працювати на фермах. Багато сільськогосподарських робіт є сезонними, і більшість канадців хочуть працювати цілий рік. Подекуди канадці вважають роботу на фермі надто важкою або низькооплачуваною. В інших випадках ферми розташовані у віддалених районах, де багато хто не хоче жити. Тому роками канадські фермери наймали тимчасових працівників з інших країн.

Зміна клімату

Зміна клімату впливає на ферми; наприклад, спека та посуха можуть негативно вплинути на посіви та худобу. У той же час сільське господарство викидає парникові гази, які сприяють зміні клімату. За останні три десятиліття канадські фермери суттєво скоротили викиди вуглецю. Однак їх загальний внесок, включаючи інші парникові гази, залишається стабільним у 21 столітті.

Природні небезпеки для сільського господарства

Спека, посуха та хвороби є прикладами природних небезпек для сільського господарства. Ще одна природна небезпека – повінь. Повені можуть поставити під загрозу сільськогосподарські угіддя вздовж узбережжя та річок, а також у районах із сильним дощем чи снігом. Наприклад, весняна повінь може змусити фермерів відкласти посів на тижні. Культура, посаджена пізно, є більш вразливою до літньої спеки або осінніх заморозків. Екстремальні погодні явища, пов’язані з повенями, ймовірно, посиляться зі зміною клімату.

Здоров’я тварин і людини

Фермери, промисловість та уряди працювали разом протягом останніх двох десятиліть, щоб покращити умови для худоби. В останні роки, наприклад, фермери, промислові групи та уряд змінили практику, щоб зменшити використання антибіотиків, оскільки надмірне їх використання у тваринництві загрожує здоров’ю людини.

Виробництво азотних добрив в 2020 році досягло п'ятирічного максимуму

 

Стиль сільського господарства, який називається екстенсивним, може створити здорові умови для сільськогосподарських тварин, мінімізуючи забруднення. Екстенсивне землеробство передбачає мінімальне використання таких ресурсів, як засоби захисту рослин, робоча сила та техніка. Тварини зазвичай мають більше місця, ніж на великих промислових фермах, де стиль сільського господарства вважається «інтенсивним». Інтенсивне землеробство переважно покладається на ресурси, щоб максимізувати врожайність культури або продуктивність тварини. Воно потребує більше інвестицій у ферму, але зазвичай використовує менше землі для виробництва тієї ж кількості їжі.

Підготувала Христина Котович

Залишити коментар: