Новини, Це цікаво

Перший трактор з бензиновим двигуном, який послужив прототипом для агрегатів виробництва John Deere

13.11.2021

Трактор американського винахідника Джона Фроеліха вважається першим трактором із бензиновим двигуном. Агрегат не мав комерційного успіху, тому цікаво, чому ж він здобув таку бездоганну репутацію?

 У 1888 році винахідник Джон Фроеліх, який керував зерновим елеватором у штаті Айова, очолив мандрівки на сільськогосподарські підприємства, аби набратися досвіду та запозичити нові технології. Для пересування він використовував парову машину, але такий вид транспорту був ненадійним і навіть небезпечним, адже міг спричинити пожежу будь якої миті – тому він задумав побудувати машину з бензиновим двигуном, щоб замінити старий паровий агрегат.

У 1893 році Джон Фроеліх разом із групою бізнесменів створили компанію  Waterloo Gasoline Engine Company, яка виробляла та продавала сільськогосподарські трактори з бензиновим двигуном. Фроеліх винайшов першу практичну машину з бензиновим двигуном, і нова компанія отримала можливість виробляти та продавати агрегат, розроблений Фроеліхом.

Перший трактор з бензиновим двигуном, який послужив прототипом для агрегатів виробництва John Deere

Машину на бензиновому двигуні, яку створив Фроеліх, згодом почали називати «трактором». Збірку проводили в невеликій ковальській майстерні в Ватерлоо, штат Айова. Трактором керували з передньої платформи, без сидіння для оператора. З обох боків платформи були важливі важелі, а рульове управління здійснювалося через черв’ячну передачу.

На лівій стороні платформи знаходився важіль з довгою рукояткою, який зачіплював/розривав шків ременя, а з  правого боку платформи – другий важіль з довгою рукояткою, який служив перемикачем передач, зчепленням та гальмуванням. У 1917 році Джон отримав патент на цю конструкцію системи управління.

Позаду оператора розташовувався основний паливний бак. Поверх нього була ручка насоса, яка також змушувала бензин підніматись до резервного баку.

Перший трактор з бензиновим двигуном, який послужив прототипом для агрегатів виробництва John Deere

Трактор  мав передню і задню передачі та двигун Van Duzen, в якому використовувався ранній карбюратор, а запалювання відбувалося через гарячу трубку.

Через певний час кілька інших компаній почали виготовляти та продавати подібні за конструкцією агрегати, але трактори компанії Waterloo Gasoline Engine були одними з найпопулярніших.

У 1918 році Deere & Company придбала компанію Waterloo Gasoline Engine Company за 2 100 000 доларів. Deere & Company прагнула вийти на зростаючий ринок тракторів, але її власні початкові проєкти виявилися невдалими. Керівники компанії Deere & Company вирішили придбати компанію Waterloo Gasoline Engine Co., оскільки польові випробування показали, що трактор виробництва цієї компанії має найкращі характеристики.

Перший трактор з бензиновим двигуном, який послужив прототипом для агрегатів виробництва John Deere

Після завершення продажу компанія стала відома як John Deere Tractor Company, але трактори, вироблені цією компанією, продовжували продаватися під старою фірмовою назвою  до 1923 року, коли була представлена ​​​​John Deere Model D.

Підготувала Христина Котович

Залишити коментар: