Новини

USDA переглянуло прогноз світового виробництва пшениці та кукурудзи

12.11.2021
9 листопада 2021 року Департамент сільського господарства США (USDA) оновив світовий прогноз балансу основних сільськогосподарських культур на 2021/22 маркетинговий рік.
Згідно оновлених прогнозів USDA, в 2021/22 МР показники України щодо виробництва та експорту кукурудзи залишаються без змін: виробництво – 38 млн т, експорт – 31,5 млн т. Щодо пшениці, то прогнозні показники виробництва сталі – 33 млн т, а от експорт збільшується на 0,5 млн т до 24,0 млн т.
Якщо розглядати оновлений світовий прогноз на пшеницю в 2021/22 маркетинговому році, то прогнозують зменшення загальної пропозиції (як початкових запасів, так і виробництва), незначне зростання рівня споживання, зростання обсягів торгівлі та зменшення кінцевих запасів. Світове виробництво очікується на 0,6 млн т менше – 775,3 млн т. Такі зміни відбудуться за рахунок зменшення виробництва в ЄС , Великобританії та Узбекистані. І навіть збільшення прогнозних показників по Російській Федерації на 2 млн т до 74,5 млн т не компенсує це скорочення. Скорочення виробництва в країнах ЄС відбулося за рахунок перегляду валового збору в Франції та Німеччині, з частковою компенсацією збільшення обсягів виробництва в Румунії. Щодо Російської Федерації, то були переглянуті показники зібраних площ в сторону зменшення з одночасним збільшенням врожайності як для озимої, так і для ярої пшениці.
Прогноз світового споживання виріс на 0,4 млн т до 787,2 млн т в основному за рахунок збільшення споживання в якості кормів та залишків в Росії, Ірані та Туреччині, що компенсувало скорочення споживання в ЄС, Великобританії, Україні та Узбекистані.
Глобальний прогноз торгівлі зріс на 3,5 млн т до рекордного показника 203,2 млн т за рахунок більших обсягів експорту країнами ЄС, Індії, Росії та України. Прогнозовані кінцеві залишки скоротилися на 1,4 млн т в порівнянні з попереднім прогнозом до 275,8 млн т з найбільшим скороченням в Австралії, країнах ЄС та Індії.
Згідно оновлених прогнозів, в 2020/21 МР очікується збільшення виробництва кукурудзи на 6,4 млн т до 1 204,6 млн т. Такий приріст буде забезпечений за рахунок збільшення обсягів виробництва США, Аргентиною, країнами ЄС, з одночасним скороченням виробництва Філіппінами. В Аргентині прогноз виробництва було збільшено в основному через збільшення очікуваних посівних площ кукурудзи з більш пізньою посадкою. Виробництво кукурудзи в ЄС зросло за рахунок збільшення виробництва в Польщі, Румунії та Франції.
Прогнозується зростання світового експорту кукурудзи на 1,6 млн т до 203,5 млн т. Основні зміни стосуються збільшення обсягів експорту Аргентиною та країнами ЄС, з одночасним зменшенням Бангладешем. Основні зміни щодо обсягів імпорту стосуються Ірану, Тайланду (збільшення обсягів закупівлі), Нігерії та Туреччини (зменшення).
Також прогнозується збільшення світових кінцевих запасів кукурудзи в 2020/21 МР на 2,7 млн т до 304,4 млн т. Найбільші обсяги кінцевих запасів кукурудзи прогнозуються в США, Китаю, Бразилії, Буркіна-Фасо та Анголі.
Джерело: УКАБ

Залишити коментар: