Новини

Погода в Україні не сприяє збиранню врожаю пізніх культур та розвитку посівів озимини

18.11.2022

В поточному сезоні погода в Україні не сприяла отриманню гарного врожаю, оскільки опади були дуже нерівномірними, низькі температури затримали розвиток посівів, а тривалі осінні дощі перешкоджали збиранню пізніх культур та сівбі озимини.

За даними Мінагрополітики, озиминою в Україні засіяно 4,4 млн га або 92% запланованих площ, зокрема: пшеницею – 3,7 млн га або 93%,ячменем – 600 тис га або 89%, ріпаком – 1 млн га або 104%. За оцінками Інституту землеробства НААН, у фазовому розвитку відставання озимини від середніх багаторічних показників складає 3-4 тижні, тому від погодних умов залежатиме доля урожаю озимих культур у 2023 р. В оптимальні терміни (до 25 вересня) озимою пшеницею було засіяно лише 30% площ. Прогнозовані на наступні 7-10 днів рясні опади у вигляді дощу та снігу з температурами -5…+5 градусів зупинять розвиток посівів та збирання кукурудзи, яка обмолочена лише на 50% площ.

В Аргентині посуха продовжує опускати прогнози врожаю пшениці та затримує сівбу сої та кукурудзи, що знизить потенціал їх врожайності. На більшій частині території зволоженість ґрунту нижча за норму, незважаючи на нещодавні дощі, а протягом тижня суттєвих опадів не очікується. Прогноз виробництва пшениці знижено до 12-13 млн т у порівнянні з торішніми 22 млн т. Після дощів фермери змогли посіяти сою та кукурудзу, але відсутність опадів в наступні два тижні знизить потенціал їх врожаю.

В Бразилії погодні умови сприяють формуванню гарного врожаю сої та кукурудзи на тлі збільшення площ сівби. В центральних та південних регіонах пройшли дощі, які триватимуть ще тиждень, хоча й з меншою інтенсивністю.  

На Середньому Заході та Рівнинах у США панує холодна погода зі снігом, але наступного тижня температура підвищиться, що дозволить фермерам завершити збирання кукурудзи. За даними USDA, на 13 листопада озимою пшеницею засіяно 96% запланованих площ, а кукурудза обмолочена на 93% у порівнянні з 85% в середньому за 5 років.

За прогнозами IHS Markit, у США пшеницею під врожай 2023/24 буде засіяно 19,1 млн га, тоді як у попередньому сезоні цей показник складав 18,5 млн га. У порівнянні з минулим роком площі сівби озимої пшениці виростуть на 0,2 млн га до 13,7 млн га, ярої – на 0,2 млн га до 4,6 млн га, дурум – залишаться на рівні 0,7 млн га. Наразі у гарному або відмінному стані знаходяться 32% посівів.

Погіршення погодних умов в центрі рф та Поволжі ускладнює збирання соняшника, який обмолочений лише на 65% площ у порівнянні з 90-95% на цю дату в середньому. Станом на 10 листопада з 6,4 млн га (9,5 млн га торік) зібрано 11,6 млн т соняшника із прогнозованих 16,35 млн т. Озимими культурами засіяно 17,5 млн га у порівнянні з 18,1 млн га торік внаслідок рясних дощів в центральних регіонах.

GrainTrade

Залишити коментар: