Новини

УКАБ вітає продовження роботи “зернового коридору”

18.11.2022

17 листопада, в Стамбулі було прийнято рішення щодо пролонгації “Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море” ще на 120 днів. Гаранти Ініціативи залишаються незмінними – Організація Об‘єднаних Націй та Туреччина.

Повідомляє пресслужба УКАБ.

Це рішення є надважливим для українського аграрного сектору та для світової спільноти, оскільки дозволить українським сільгоспвиробникам більш впевнено планувати свою діяльність, а країни Африки та Азії убезпечить від продовольчої кризи.

З першого дня роботи “зернового коридору” і по сьогодні вже було експортовано понад 11 мільйонів тонн продукції АПК до 38 країн світу. Це є вагомий обсяг, проте  недостатній, бо світовий ринок наразі не має альтернативи українській агропродукції. Тож потрібно збільшувати обсяги експорту українського продовольства в світі.

Водночас, агроспільнота мала великі очікування щодо продовження Ініціативи не на 120 днів, а на рік або безстроково, та включення портів Миколаєва. До того ж були зауваження до забезпечення ефективної роботи Спільного Координаційного Центру. Міністерство інфраструктури України офіційно звернулося до партнерів по Ініціативі з цими пропозиціями та очікує на відповідь.

УКАБ вдячний всім, хто доклав зусилля до роботи над продовженням угоди, й сподівається на ефективну роботу “зернового коридору” та розширення Ініціативи в майбутньому.

Залишити коментар: