Новини

Польща забороняє використання гмо-кормів для тварин

01.03.2023

З 01.01.2023 р у Польщі набув чинності Закон про заборону використання ГМО-кормів для годування тварин. Згідно з ним, з 1 січня 2025 року буде заборонено використання та реалізація ГМО-кормів та генно-модифікованих організмів, що використовуються у кормах. Закон вже ухвалений Сеймом та Сенатом та підписаний президентом країни, передає graintrade.

 19 країн ЄС з 2016 року заборонили вирощування ГМО-рослин на своїх територіях.

В свою чергу Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроект № 5839 від 05.08.21 щодо врегулювання вирощування та обігу ГМО в Україні, яким фактично дозволяється вирощування ГМО-рослин. Аграрна спільнота, зокрема Українська зернова асоціація, Українська насіннєва асоціація та Асоціація «Дунайська соя» наполягають на доопрацюванні законопроекту відповідно до вимог ЄС щодо обігу ГМО, щоб заборонити вирощування ГМО-рослин у відкритих системах, оскільки це може призвести до втрати преміального ринку ЄС для вітчизняних аграріїв та мільярдних збитків для галузі.

Зазвичай на світовому ринку ГМО-продукція торгується з дисконтом 20% та більше, а при зберіганні та транспортуванні можливості відокремити її від продукції без ГМО немає, тому складно буде уникнути змішування традиційної продукції та ГМО. А значить, на виході все зерно маркуватиметься, як ГМО, збитки отримають виробники і ГМО-зерна, і традиційної продукції, а Україна втратить репутацію виробника продукції без ГМО, яка дуже важлива на світовому ринку.

Залишити коментар: