Новини

Програма USAID АГРО надає 185 млн гривень на розвиток елеваторних потужностей

01.03.2023
Програма USAID АГРО надає 185 млн гривень на розвиток елеваторних потужностей.
До 21 березня 2023 Програма продовжує прийом заявок другого етапу на отримання 10 субгрантів по 18.5 мільйонів гривень для малих та середніх підприємств під розширення елеваторних потужностей для збереження зернових та нарощування експортного потенціалу України.
Про це повідомляє Програма USAID АГРО.
Програма субгранту спрямована на розширення доступу ММСП до послуг з доробки, сушіння та зберігання зерна на елеваторах з метою збільшення обсягів та часу зберігання зернових та технічних культур, посилення стійкості бізнесу та покращення продовольчої безпеки в Україні.
Передбачається, що кошти субгранту будуть спрямовані на:
– закупівлю обладнання по доробці, сушінню та зберіганню зерна;
– закупівлю лабораторного обладнання для визначення якісних показників зерна.
У 2022 році український агросектор був змушений переорієнтувати логістику експорту продукції через західні кордони замість відвантажень морським шляхом. Зернова ініціатива, започаткована в липні 2022 року, позитивно вплинула на експорт зерна морем, однак є невизначеність щодо її продовження та стабільного функціонування. Аграрії потребують збільшення елеваторних потужностей безпосередньо близько біля шляхів експорту зерна в ЄС. Доступ до потужностей довгострокового зберігання зерна, а також покращення якості супутніх послуг з доробки, сушіння і лабораторного аналізу підтримає стійкість зернового сектору України та збереже постачання необхідного продовольства на глобальні ринки.

Залишити коментар: