Новини

Посівів цукрового буряку вистачить для забезпечення внутрішніх потреб українців в цукрі

09.09.2022

Посівів цукрового буряку вистачить для забезпечення внутрішніх потреб українців в цукрі, однак більша кількість посівів наростила б експортний потенціал.

Про це розповіла аналітик УКАБ Світлана Литвин.

В 2022 році цукрові буряки посіяно на площі близько 180 тисяч га, що становить 80% посівів від минулого року. Цього вистачить для забезпечення внутрішніх потреб українців у цукрі, проте більша їхня кількість дозволила б наростити експортну діяльність.

Для внутрішнього споживання, за прогнозами Мінагрополітики, Україні необхідно 1 млн. 68 тисяч тонн цукру. Перехідні залишки сьогодні складають близько 480 тисяч тонн. А з урахуванням, що цього маркетингового року заводи зможуть виробити близько 1,080 млн тонн цукру, це дозволить закрити внутрішню потребу, а частину цукрового піску експортувати.
Незважаючи на надлишки цукрового піску, сама галузь постраждала через війну, зростання цін на енергоносії, дорогі матеріали, які використовуються при обробці рослин.
 “Основні проблеми нового сезону це зростання вартості газу, вугілля, мастил тощо, частка яких у загальній собівартості виробництва значна. Виробництво цукру є дуже енерговитратною діяльністю. Наразі цукрові заводи активно шукають шляхи переходу на альтернативні види енергії”,- зазначила аналітик.

Залишити коментар: