Новини

Роман Лещенко оцінив погодні умови для початку посівної

16.03.2022

Погодні умови, що склались в Україні на початку березня, дають українським сільгосптоваровиробникам такий необхідний люфт для підготовки до весняної посівної кампанії.

Про це Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко написав на своїй сторінці в Facebook.

«Навіть за інших рівних обставин рівень промерзання ґрунту не дозволив би нам поки що вийти повноцінно в поле. Масштабний старт весняних польових робіт — кінець березня, а в деяких областях — навіть перша декада квітня», – написав Міністр, додавши, що температурні позначки вночі все ще є від’ємними, а на Півночі та Сході досягають -12-10°С.

Таке відтермінування робіт дає можливість сільгосптоваровиробникам та урядовцям акумулювати ресурси, організувати роботи і при цьому вкластися в оптимальні агрометеорологічні терміни. За словами Романа Лещенка, цей додатковий час буде максимально використаний для залучення внутрішньої та зовнішньої допомоги та підготовки до виходу в поля.

Він також зауважив, що Мінагрополітики знаходиться на постійному контакті з Українським гідрометцентром, та отримує оперативні дані щодо погодних умов по всій території України, за винятком деяких районів, охоплених бойовими діями.

«Ця посівна, напередодні якої ми стоїмо, — можливо, найтяжча та найважливіша в нашому житті. Її значення уже не вимірюється категоріями «врожай» та «ціна». Йдеться про майбутнє держави», – наголосив Міністр.

Джерело: Мінагрополітики.

Залишити коментар: