Новини

Росіяни продовжують протидіяти відновленню повноцінної роботи «зернової угоди»

23.05.2023

Робота «зернового коридору» продовжена, але поки повноцінно він ще не запрацював. Так, за 6 днів (з моменту погодження повернення роботи «зернового коридору») інспекцію на вхід пройшло лише 11 суден, що є дуже низьким показником, враховуючи значну чергу суден на вхід. Та й показники відвантажень минулого тижня були критично низьким, повідомляє УКАБ. 

За 42-ий тиждень роботи «зернового коридору» з 15 по 21 травня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 118,3 тис. т агропродукції, що на 78% менше відвантажень цим каналом, ніж тиждень тому. Кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, становила лише 4 одиниці, що на 9 суден менше попереднього тижня. Ці судна завантажені, але вони ще не пройшли необхідну інспекцію для продовження руху далі до клієнтів та очікують її. Це найнижчий показник цього року. 

Найбільші обсяги експорту протягом 42-го тижня роботи «зернового коридору» становили: 

  • кукурудза (78% експорту за цей період);
  • макуха соняшникова (17%);
  • пшениця (6%). 

Українська продукція попрямувала в країни Азії (Саудівська Аравія, Туреччина), Африки (Марокко) та Європи (Італія).  

Всього з початку роботи «зернового коридору» з 1 серпня 2022 року по 21 травня 2023 року вдалося експортувати 30,3 млн т продукції АПК нашим іноземним партнерам.

Залишити коментар: