Новини

Російські окупанти вкрали в України зерна та олії на суму понад 600 млн доларів

18.07.2022

Експерти Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute під час дискусії «100 днів із вторгнення рф: сучасний стан та перспективи продовольчої безпеки і сільськогосподарських ринків у світі» повідомили, що російські окупанти вкрали в України зернових, олійних культур та олії на загальну суму понад 600 млн $. Все більше з’являється доказів вивезення росіянами зерна з окупованих регіонів Херсонської та Запорізької областей.

До початку військової агресії внутрішні ціни в Україні відповідали світовим. Проте морська блокада портів зруйнувала ланцюги постачання. Якщо з початком війни світові ціни на зерно різко виросли, то в Україні вони суттєво впали. За оцінками експертів, станом на травень ціни на пшеницю, ячмінь, кукурудзу та олію були на 33,7% нижчими, ніж до вторгнення.

Наразі експерти KSE Агроцентр оцінюють завдані війною сільському господарству України втрати та збитки у 27,6 млрд $. Зокрема, непрямі втрати через блокаду морських портів України складають 11,9 млрд $, через зниження виробництва – 9,6 млрд $. Втрати через незібраний врожай озимини та знищену техніку сягають 1,4 млрд $ та 926 млн $ відповідно.

Крім того, в Україні зруйновані або повністю знищені зерносховища сукупною місткістю 4 млн т. Ще частина зерносховищ знаходяться в окупованих регіонах, тому повноцінний доступ до них відсутній.

За інформацією GrainTrade

Залишити коментар: