Новини, Техніка

Розкидачі добрив: коротко про основне

18.03.2023

Аби отримати гарний урожай, необхідно правильно обробляти ґрунт. Для цього існують різні добрива, але, щоб полегшити їх внесення, потрібно використовувати спеціальні розкидачі. Ці агрегати представлені різними видами і мають безліч корисних характеристик.

Розкидач добрив – це різновид сільськогосподарської техніки. Машина застосовується для перевезення, підготовки (змішування) та внесення в ґрунт добрив – органічних і мінеральних гранульованих, а також у вигляді рідин.

Перевагами та особливостями розкидача є його здатність розкидати рівномірним шаром не тільки добрива, але й будь-які дрібнодисперсні речовини (пісок, подрібнений гравій чи щебінь, грануляти), а також рівномірне розпилювання суміші поверхнею. Деякі моделі розкидачів можна навіть використовувати як сівалки для посіву зернових та трав’янистих культур.

Отже, давайте розглянемо більш детально, що це за агрегати.

Сьогодні можна знайти різну техніку, яка призначена для підживлення ґрунту поживними сумішами. Такі машини дозволяють покращити показники землі та підвищити врожайність. За допомогою розкидача процес підживлення прискорюється. Агрегат суттєво підвищує ефективність роботи у сільському господарстві.

Головною особливістю обладнання є те, що конструкція зроблена таким чином, аби можна було дозувати добрива, які вносяться у ґрунт. Експлуатація цього обладнання значно знижує фінансові витрати на купівлю поживних мінеральних сумішей, адже вони рівномірно розподіляються, тому немає перевитрат. У промислових розмірах вносити туки вручну важко, з цією метою були розроблені машини: одні призначені для підживлення ґрунту органікою, інші виконують функцію засобу механізації.

Пристрій та принцип роботи

Техніка для внесення рідких, твердих та сипучих добрив складається з різних елементів, кожен з яких виконує важливе завдання. У конструкцію входять привід робочих органів, кузовна частина, гідравлічна та ходова система, транспортер та розсіюючий пристрій. Розсипання сумішей по ґрунту відбувається за допомогою обертання дискових лопаток в одному напрямку. Вони мають додаткові елементи, довжину яких можна змінювати, щоб рівномірно подавати суміш на диски. Зазначимо, що оскільки на ринку пропонується широкий вибір такого обладнання, будова конструкції може дещо відрізнятися.

Класифікація розкидачів

Залежно від призначення та характеристик розкидачі класифікуються за декількома різновидами. Кожен агрегат відноситься до певного типу, має свої технічні характеристики та переваги, його застосовують для роботи в конкретних умовах.

Розкидач можна вибрати за наступними параметрами:

За функціями:

таке обладнання може виконувати наступні завдання:

  • вносити туки;
  • готувати добрива до розкидання;
  • транспортувати їх.

За видом добрив, що вносяться:

оскільки суміші для добрива бувають різними, методи розкидання їх впливають на вибір сільськогосподарської техніки.

  • Машина може розкидати сухі сипучі суміші, які рівномірно розподіляються на поверхні ґрунту. Нерідко агрегат застосовується для внесення вапна у ґрунт.
  • Ще одним видом техніки вважаються розкидачі твердих і органічних добрив. Пристрій може працювати із в’язкими вологими масами, які представлені у вигляді торфу або компосту.
  • Є агрегати, які використовуються для автоматичного розпилення солі, піску та реагентів.

За способом кріплення:

Навісний розкидач добрив є відмінним рішенням, щоб механізувати процес обробітку ґрунту. Металева рама має навісний пристрій, бункер та кронштейни. До основних переваг такого обладнання можна віднести надійність та якість. Для побудови рами використовується сталь, яка забезпечує міцність і стійкість до навантажень.

Навісні розкидачі можуть агрегатуватися із тракторами будь-якої потужності. Найчастіше це моделі, оснащені 80-сильним чи 100-сильним двигуном.

На ринку можна знайти агрегати обтічної форми, що дозволяє без особливих зусиль очищати машину від залишків ґрунту, забруднень та добрив. Разом з таким пристроєм можна використовувати систему навігації та інше обладнання.

Причіпний агрегат є ефективним та зручним помічником. Розкидачі причіпного типу мають форму причепа. Вони обладнані гідрофікованим приводом робочих органів. Кузовна частина такого агрегату може вмістити до 3,5 т добрив.

Відмінною рисою такої техніки можна назвати можливість підлаштовувати її під різні добрива, чи це гранульований компост, вологі органічні маси, порошки чи інші суміші. Ця техніка оснащена регульованим підвісним зчепленням, також має окрему гідравлічну гальмівну систему. Завдяки цьому транспортувати агрегат дорогами загального призначення з повним навантаженням можна без жодних перешкод.

Дискові розкидачі мають лопатки, які виготовлені з нержавіючої сталі, а також карданний вал. Для контролю кількості сумішей, що розкидаються, призначені заслінки, роботою яких можна керувати з кабіни трактора. Положення дисків можна змінювати, тим самим визначаючи обсяг добрив, які потраплятимуть на ґрунт. Варто відзначити, що агрегат має мішалки та спеціальні сітки, які запобігають утворенню грудок із добавок.

Головна робота маятникових розкидачів виконується спеціальною трубкою, яка розгойдується, обертаючись при цьому, що забезпечує рівномірне надходження добрива у ґрунт. Ця деталь виготовляється з високоякісного пластику, який вирізняється міцністю та тривалим терміном експлуатації.

Пропонуємо огляд популярних моделей.

Розкидач органічних добрив UNIA TYTAN

Це потужна, високопродуктивна сільськогосподарська техніка, що забезпечує рівномірний розподіл органічних добрив. UNIA TYTAN призначений для транспортування і суцільного поверхневого внесення твердих органічних добрив – гною, торфу і компосту та ін. Велика вантажопідйомність забезпечить ефективність і комфорт під час роботи, а також заощаджує витрати пального.

Розкидачі добрив: коротко про основне

Вантажна платформа з профільованої сталі, з одного боку, дозволила досягти дуже високої міцності, а з іншого – зменшити масу розкидача. Діапазон вантажопідйомності від 14 до 24 тонн дозволяє оптимально підібрати розкидачі в залежності від потреб господарства.

Для того, щоб відповідати високим вимогам, які пред’являються до розкидачів такого класу, конструкція встановлена на міцному шасі, яке оснащене надійними і стійкими робочими елементами найвищої якості.

Використання 3-осьової ходової частини дозволяє працювати у важких польових умовах. Маючи в ходовій частині першу і третю поворотні осі (пасивні), розкидач TYTAN 36 без проблем маневрує на поворотах.

Адаптер горизонтальний 3-вальцевий + дисковий (TYTAN 36) призначений для розкидання шламу, компосту і торфу на ширину від 16 до 24 м.

4-х шнековий вертикальний адаптер гарантує рівномірне розкидання гною на ширину 6-8 м.

2-х шнековий вертикальний адаптер з двома тарілками внизу дозволяє розкидати на ширину до 12 м як гній, так і дефекат, торф.

Переваги UNIA TYTAN:

  • горизонтальний + дисковий адаптер дозволяє рівномірно розкидати такі дрібні матеріали, як вапно, компост, торф на ширину від 12 до 24 м;
  • двохвальцевий вертикальний адаптер – це універсальний і ефективний спосіб розкидання гною, вапна, добрив на ширину від 8 до 12 м;
  • 4-вальцевий вертикальний адаптер – прекрасний спосіб розкидання гною на ширину до 8 м;
  • розкидачі TYTAN оснащуються транспортером, який складається з чотирьох ланцюгів. Ланки ланцюга виготовляються з високоякісної сталі з домішкою марганцю діаметром 14 мм, що значно запобігає зносу;
  • дозуючий засув дозволяє точно дозувати дрібні матеріали відповідно до заданої норми розкидання;
  • гідравлічний привід транспортера з безступінчастим регулюванням швидкості спроєктований спеціально для роботи з підвищеним навантаженням;
  • шасі типу тандем підвищеної міцності і широкі колеса дозволяють розкидачам працювати у складних польових умовах.

Розкидач органічних добрив KUHN PROPUSH

МОДЕЛІ СЕРІЇ 2000

Розробляючи розкидачі органічних добрив ProPush 2000-ої серії розробники думали насамперед про простоту. Тому скажіть «НІ» скребковим ланцюгам, великій кількості рухомих елементів, занадто швидкому розвантаженню і технічному обслуговуванню, яке залежить від гідравлічно-виштовхуючої системи.

Розкидачі добрив: коротко про основне

Розкидачі ProPush розроблені для переміщення і розподілу щільних відходів життєдіяльності молочного і кормового скотарства, які прибираються за допомогою жолобів або скребковими транспортерами, що містять підстилку і гній стійлового утримання.

Корпус ProPush – це повністю зварена сталева конструкція, з посиленими стінками і днищем, а також комбінованими гідравлічними циліндрами і знімними бітерами. Тепер розкидачі ProPush можуть бути обладнані вертикальними бітерами, що встановлюють нові стандарти в розподілі щільних матеріалів.

Універсальні розкидачі органічних добрив ANNABURGER

Універсальні розкидачі ANNABURGER HTS.04 ефективно вносять усі види твердих органічних добрив:

  • гній ВРХ, пташиний послід, компост;
  • дефекат, вапно, доломітове / фосфоритне борошно;
  • торф.

Розкидачі добрив: коротко про основне

Шасі та кузов універсальних розкидачів HTS.04 – це єдина зварена конструкція. Профільовані борти в порівнянні зі звичайними прямими бортами забезпечують більшу стабільність та легкість

Великий об’єм кузова у всіх класах потужності гарантує високу добову продуктивність. Точне дозування за допомогою гідравлічної перегородки та тарілчастої системи розкидання.

Максимальна пропускна здатність розкидача, «агресивні» подрібнюючі вальці, високе тягове зусилля і ефективний скребковий транспортер спеціально призначені для великої кількості розкиданого матеріалу.

«Атлант» – розкидач органічних добрив від «Завод Кобзаренка»

Розкидальний механізм встановлюється замість заднього борта напівпричепа, приводиться в дію від ВВП трактора, при 540 об/хв. Він оснащений автоматичною запобіжної системою – торсіонний регулятор навантаження, який при пікових навантаженнях зупиняє подачу до розкидальних бітерів, перекриваючи масло до гідроциліндра.

Розкидачі добрив: коротко про основне

Ширина внесення до 18 метрів (до 24 м – дефекат і курячий послід). Для внесення дефекату, курячого посліду на розкидальний механізм встановлюється гідравлічний відкидний борт, який закриває повністю бітер, залишаючи лише нижні тарілки з лопатями.

Розкидач BERGMANN VARIO

Завжди коли потрібна висока продуктивність і точність розподілу, використовуються великотоннажні розкидачі BERGMANN.

Розкидачі добрив: коротко про основне

Для досягнення безпеки, надійності і тривалого терміну експлуатації у важких умовах, використовуються тільки комплектуючі високої якості.

  • Надійна конструкція рами з чотирикутного профілю. Змінні системи просто і швидко встановлюються на раму, кріпляться за допомогою контейнерних замків (Twist-Lock);
  • гідростатична підвіска;
  • завдяки гідравлічній, незалежній підвісці навантаження на колеса завжди рівномірне. Великий хід гідравлічних циліндрів (до 300 мм) гарантує безпеку руху та забезпечує хороші ходові якості навіть у важких умовах бездоріжжя.

Розкидач мінеральних добрив Kverneland СL GEOSpread

Розкидач СL GEOSpread має по два актуатора на кожному з дозаторів. Перший управляє нормою внесення (кг/хв), другий – картиною розсіювання і робочою шириною. Завдяки цьому всі налаштування розкидача виконуються з кабіни трактора. Крім того, їх можна змінювати під час роботи в полі вручну або автоматично за допомогою системи GEOcontrol.

Розкидачі добрив: коротко про основне

У разі використання розкидача Exacta TL GEOspread в системах точного землеробства (активувавши систему GEOcontrol) машина буде автоматично змінювати норму внесення згідно з електронною картою-завданням, при цьому місця перекриття розсіювання виключаються, оскільки ширина розкидання буде змінюватися також автоматично (посекційно, ступенями по 2 м).

Основні переваги:

  • система розкидання CentreFlow;
  • повністю автоматична система зважування з унікальним коректувальним сенсором;
  • всі налаштування і регулювання виконуються в ISOBUS терміналі;
  • можливість автоматичного управління через систему GEOcontrol;
  • відсутність перекриттів завдяки точності системи GEOspread;
  • використання в системах точного землеробства з максимальною віддачею.

Система GEOspread:

Розкидач добрив Exacta TL GEOspread і активована система GEOcontrol – це досконалість точного внесення добрив!

Система автоматично розбиває робочу ширину розкидання на секції по 2 м і відключає їх в разі індикації перекриття на основі сигналу GPS. Управління системою здійснює термінал IsoMatch Tellus. При зміні ширини розкидання, машина автоматично змінює подачу добрив на диск (кг/хв), що гарантує точність витримування норми кг/на од. площі.

Система CentreFlow:

  • відсутність руйнування гранул, пилу або дефрагментації: в центральній розгінній камері гранули добрив набирають швидкість обертання дисків і відцентровою силою скеровуються на лопатки;
  • точна картина розсіювання: схема розсіювання з повним перекриттям дозволяє досягти максимальної рівномірності внесення добрив – важливо при підвищенні швидкості внесення;
  • мінімальний вплив вітру – максимальна точність: плоский диск направляє потік добрива настильною траєкторією, що гарантує максимальну симетричність розсіювання;
  • гомогенна картина розкидання: вісім лопаток на диску створюють максимально рівномірний розподіл добрив;
  • гарантована точність на схилах: точка подачі добрив на лопатки завжди постійна, незалежно від кута нахилу машини.

Розкидачі мінеральних добрив John Deere

Навісні та причіпні розкидачі добрив серії DN – абсолютно новий модельний ряд передових навісних і причіпних розкидачів гранульованих добрив. John Deere продовжує впроваджувати новаторські рішення в портфоліо розкидачів сухих добрив. Вони доповнюють лінійку зернових і просапних сівалок і обприскувачів, забезпечуючи клієнтів універсальними рішеннями для точного і ефективного внесення добрив у полі. Новий модельний ряд розкидачів чудово підходить для тракторів серій 6В, 6М і 7 та має очевидні переваги спільного використання причіпної і самохідної техніки John Deere.

Розкидачі добрив: коротко про основне

Високопродуктивний і надточний, з максимальною робочою шириною розкидання причіпний розкидач DN350 – висока продуктивність, надійність і низька вартість експлуатації – це те, що потрібно великим господарствам, щоб збільшити прибуток і знизити витрати при внесенні дорогих добрив. Це досягається завдяки легкому, швидкому і точному регулюванню розкидачів добрив John Deere. Розкидачі забезпечують максимальну продуктивність при стійкій траєкторії розкидання. Більш того, завдяки можливості швидких регулювань залежно від щільності і вологості добрив розкидачі забезпечують високу надійність і економічність робіт.

  • Робоча ширина: 18-50 м;
  • Ємність ящика: 7200 л або 9500 л;
  • Розкидання на кордоні поля: TRIBORD 3D;
  • Загальна ширина: 2,5 – 3,0 м (залежно від шин).

Розкидач мінеральних добрив Amazone ZG-B 8200 16207

Розкидачі добрив: коротко про основне

Amazone представляє високопродуктивні причепні розкидачі ZG-B з об’ємом бункера 8.200 л для економічно вигідного та екологічного внесення мінеральних та земельновологих добрив. Завдяки своїй надійності та простому користуванню розкидачі ZG-B ідеально підходять для застосування у великих господарствах, підрядних організаціях або в господарському користуванні. Різні варіанти оснащення та широкий вибір додаткового обладнання роблять розкидачі ZG-B універсальними для виконання будь-яких завдань при внесені добрив.

Розкидачі мінеральних добрив AXIS (RAUCH)

Навісні розкидачі мінеральних добрив Rauch Kuhn Axis М виготовляються у трьох модифікаціях – 20.2, 30.2 та 50.2 з об’ємом бункерів від 1000 до 2200, а з використанням надставки корисне навантаження сягає від 2300 до 4200 кг. Разом з ексклюзивною запатентованою системою CDA навісні, або при використанні візка – причіпні, розкидачі характеризуються високою точністю внесення й зручністю в експлуатації.

Розкидачі добрив: коротко про основне

Переваги розкидач міндобрив Rauch Kuhn Axis очевидні – це найвища точність внесення за допомогою системи контролю точки падіння гранул добрива на диск та швидкості потоку добрива CDA, яка є патентом Rauch і встановлюється лише на розкидачі цього виробника, точне та легке налаштування норми внесення, пульсуюча мішалка з швидкістю обертання 17 об/хв. що не руйнує гранули добрива, основні елементи розкидача виготовлені із неіржавіючої сталі.

Розкидачі пофарбовано на найсучаснішому фарбувальному обладнанні аналогічно фарбуванню автомобілів, це забезпечує відмінну якість лако-фарбового покриття протягом довгих років експлуатації. Розкидаючий диск з лопатками виготовлено із нержавіючого сплаву, який має підвищену стійкість до стирання в процесі роботи VхR plus. Розкидаючі диски цих машин приводяться в дію через необслуговуваний редуктор, конструкція якого та мастило в ньому розраховані на весь період багатолітньої експлуатації без заміни.

При використанні розкидачів мінеральних добрив Rauch (Kuhn) Axis не потрібно робити складних розрахунків для визначення параметрів, потрібно лише визначитися з шириною внесення добрив, вказати тип розкидання, робочу швидкість і марку добрива, і програма Rauch Fertilizer Chart (безкоштовно доступне в Google Play, Apple Store) для автоматичного розрахунку параметрів розкидача мінеральних добрив, вірно розрахує настройки, встановивши які, Ви відразу можете приступати до роботи.

Розкидач добрив AGREX TVX

Оптимальний для розподілу при повному завантаженні, в тому числі і на нерівних полях малих і середніх розмірів. З моделі на 800 літрів можуть бути отримані наступні моделі на 1175 і на 1500 літрів при додаванні до бункера додаткових надставок. Інструкція з експлуатації дозволяє оператору регулювати робочу ширину і витрати добрив для потоку шириною до 24 м (з набором лопаток для внесення на 24 м).

Розкидачі добрив: коротко про основне

На всіх моделях присутнє:

  • ручне регулювання дозувань;
  • гідропривід з подвійною дією;
  • стандартні фільтруючі сита з нержавіючої сталі;
  • карданний вал;
  • задній картер;
  • диски з нержавіючої сталі;
  • набір лопаток LONG LIFE для внесення до 12 – 18 м.;
  • швидке регулювання позиціонування лопаток.

Додатково можна замовити:

  • гідравлічне управління з подвійним ефектом;
  • двосторонній конвеєр з нержавіючої сталі для розкидання від 1,5 м. до 5 м.;
  • ексцентрикові мішалки;
  • набір лопаток LONG LIFE для внесення до 19- 24 м.

Підготував Ігор Бойко

Залишити коментар: