Тваринництво

Секрети успіху в технології вирощування птиці

26.04.2016

Демографічна ситуація у світі, основною рисою якої є стрімкий приріст населення, а також катастрофічне погіршення стану навколишнього середовища спонукають людство до відповідного збільшення виробництва продуктів харчування (м’яса, як основний вид білка) та рослинної сировини з одночасним поліпшенням їх якості. Досягнення цієї мети можна здійснити шляхом створення генетичних форм рослин та тваринного походження з високою потенціальною продуктивністю і стійких до несприятливих факторів та розробки інтенсивних малоенергоємних, екологічно чистих технологій їх вирощування, зберігання та переробки.

З початку 21 століття світова наука і практика звернулися до нових методів стимуляції росту та розвитку продуктивних тварин та птиці, пов’язаних із використанням природних  екологічно чистих екстрактів трав. Вважається, що природна збалансованість екстрактних речовин окремих рослин не поступається по ефективності препаратам, отриманих хімічно або мікробіологічно, водночас забезпечує екологічну чистоту продуктів харчування і виключає попадання в них канцерогенних та інших шкідливих речовин, які негативно впливають на здоров’я тварин, птиці та людей, які їх споживають.

На сьогодні одна із світових компаній EW Nutrition розробила концепцію по застосуванню вторинних рослинних компонентів при вирощуванні тварин та птиці. При розробці були враховані усі пропозиції технологічного циклу, проблеми та можливості змішувань. Тому на ринках Європи та України з’явився унікальний продукт Активо та Активо Ліквід. Ці препарати можна застосовувати як до корму, так і до води через дозатори.

Досліджуючи дію вторинних рослинних сполук, вчені виявили ряд позитивних дій на організм, які почали використовувати при годівлі птиці. Так, ряд сполук мають стимулюючу, протизапальну, антибактеріальну, антистресову та антиоксидантну дії. Також до цих компонентів не існує звикання патологічної мікрофлори. Усі ці факти ідеально підходять для технології вирощування птиці, де ставляться наступні цілі такі як: оптимізація часу відгодівлі, зниження смертності, покращення конверсії корму, збільшення середньодобових приростів за рахунок кращого засвоєння поживних речовин через здоровий шлунково-кишковий тракт.

«АКТИВО» являється натуральною кормовою добавкою, яка включає в себе  субстанції, які містяться в ароматичних травах і спеціях, а саме екстракт перцю чілі, розмарину, кориці, орегано. Сукупність даних сполук призводить до синергічної дії в кишківнику, що призводить до кращої перистальтики, всмоктування корму, пониження конверсії корму та протидії патогенній мікрофлорі.

Даний продукт виготовлений на основі унікальної технології мікроінкапсуляції, що дає можливість капсулі бути значно пластичною при дії температур при гранулюванні, та механічних навантаженнях, володіє дією розкриття в потрібних ділянках кишківника.

Усі ці показники було відмічено на бройлерній птахофабриці при застосуванні  Активо в корм із розрахунку 100гр/т корму.  Дане застосування Активо проводили на дослідній групі протягом 42 днів в порівнянні із контрольною групою. Дані досліду висвітлено в таблиці 1.

Контрольна Аctivo® Різниця
Кількість голів до: 30.000 30.000
Кількість голів після: 28.965 29.172 207
Процент смертності: 3,45% 2,76% 0,69%
Початкова вага / група в кг: 1.260 1.200 60
Кінцева  вага / група в кг: 70.090 71.900 1.810
Загальне споживання корму / група в кг: 124.700 123.000 1.700
Середньодобовий приріст (гр /голову): 57 58 1
Середня конверсія корму (кг корму / кг живої ваги): 1,81 1,74 0,07

Отже, у цьому досліді ми бачимо, що збільшилися середньодобові прирости при нижчій конверсії корму та збільшенні кінцевої ваги.

Ще одним продуктом є Активо Ліквід – висококонцентрована сукупність вторинних рослинних компонентів (ефірних масел) в поєднанні із концентрованою лимонною кислотою, органічного походження. При приготуванні цього продукту фірма виробник звертає увагу на натуральність інгредієнтів, концентрацію діючих речовин в продукті, безпечність при споживанні тваринами та птицею.

В Україні даний продукт завоював значну частину ринку та зарекомендував себе як профілактичний засіб проти кишкових інфекцій, а також як продукт, який  значно знижує конверсію корму, покращує середньодобові прирости, несучість, якість шкарлупи яйця.

Дія Активо Ліквід направлена на:

  • стимулювання споживання корму та кращу роботу кишківника;
  • стимуляцію виділення шлункового соку, і як результат підвищення ферментативної властивості; оптимізацію засвоєння поживних речовин через стимуляцію перистальтики;
  • стабілізацію кишкової мікрофлори завдяки позитивному впливу вторинних рослинних компонентів і органічної кислоти.

Як один із прикладів дії препарату Активо Ліквід наведено в даному досліді на бройлерах. Препарат задавали  дослідній групі в дозі 100мл на 1000м³  води з 4-го по 10-й і з 24-го по 30-й день вирощування.

Контрольна група Група з Активо® ліквід
Кількість птиці 15.000 15.000
Тривалість  годівлі (днів) 42 42
Конверсія корму (кг корму / кг приросту живої маси) 1,92 1,87
Кінцева вага (кг/голову) 2,381 2,630

Із цієї таблиці ми бачимо, що застосування Активо Ліквід має позитивний вплив на конверсію корму за рахунок природних активних речовин.

Отже, виходячи із вищезазначених результатів, застосування вторинних рослинних компонентів дає високу ефективність даних продуктів в збереженості поголів’я, оптимізації отримання середньодобових приростів та зниження конверсії корму.

Оптимізуйте  свої витрати та отримайте реальну економію.