Новини, Техніка

Системи точного землеробства від СASE IH: технології, які вражають

22.10.2021

Системи точного землеробства від СASE IH: технології, які вражають

16 червня компанія Case IH – лідер у виробництві техніки для сільського господарства, провела захід для преси під назвою Case IH Technology Day 2021. Подія відбулась на полях сільськогосподарського підприємства «Агро КМР»  у Павлоградському районі Дніпропетровської області, яке є давнім клієнтом і партнером компанії.

Вже багато років Case IH пропонує інноваційні продукти і технології точного землеробства, також компанія відома у всьому світі завдяки своїм передовим аграрним рішенням.

У попередніх випусках журналу ми ознайомили читачів з новинками техніки Case IH, а саме: комбайном серії Axial-Flow® 250 та флагманським трактором 7-го покоління Magnum AFS Connect  – машинами, які поєднують у собі найкращі технології та можливості.

У цій же статті розповімо про мережу CASE IH RTK+, що забезпечує абсолютну точність і надійність автоводіння, та телеметрію AFS Connect від Case IH.

Мережа CASE IH RTK+: супер точність у точному землеробстві

Сільськогосподарський сектор пройшов низку еволюційних етапів – від механізації, зеленої революції до точного землеробства. Сьогодні аграрну галузь вже не можна уявити без цифрового землеробства, в якому інформація про погоду, ґрунтові умови та стан врожаю поєднується з мережевими технологіями, які дозволяють фермерам підвищувати свою продуктивність. Одна з найбільш сучасних і найточніших технологій – RTK (Real Time Kinematic).

В Україні CASE IH пропонує свою мережу CASE IH RTK+ із сигналом корекції RTK з повторюваною точністю до 1,5 см в будь-яких умовах, незалежно від віддаленості поля.

Системи точного землеробства від СASE IH: технології, які вражають

За словами Олександра Цюпки, координатора мережі CASE IH RTK+ в Україні, близько 20 років тому технології точного позиціонування і автоводіння почали стрімко розвиватися.

«Саме тоді наші аграрії й почали потребувати більш точних рішень, а саме точного позиціонування своєї техніки в полі. На допомогу прийшли супутникові технології, які за короткий час міцно вкорінилися в аграрне виробництво, і  зараз ми вже не можемо уявити своє життя без супутникової навігації.

Автоматичне водіння, автоматичне відключення секцій, диференційне внесення – все це доступно з найвищою точністю завдяки новій технології RTK (в перекладі з англійської означає «Кінематика в реальному часі»), яка дає можливість отримати супер високу точність позиціонування техніки в просторі за допомогою мережі референтних базових станцій, які розташовані в одній координатній площині. Координати RTK-станцій Case IH вирахувані та відкалібровані відповідно до європейської мережі EUREF Permanent Network (EPN ). Коли машина заїжджає в зону дії мережі, вона передає координати на сервер компанії, котрий вираховує індивідуальну поправку для кожної машини. На всіх охоплених територіях RTK корекція готова підтримувати польові роботи та відповідає високим вимогам агровиробників», – каже пан Олександр.

Серед основних переваг мережа RTK+ від компанії СASE IH – надзвичайна точність та надійність,  якісний сигнал корекції, цілодобове обслуговування та контроль за мережею, можливість підключення до мережі техніки будь-якого бренду, безкоштовний сигнал і підписка для нових машин CASE IH Steiger, Quadtrac, Magnum,  Patriot та комбайнів Axial Flow 250.

«Ми намагаємось спростити технології для наших клієнтів, тож пропонуємо не просто техніку, а готове рішення: повний комплект обладнання і послуг. Мережа CASE IH RTK+ є найбільшою у Європі – понад 900 станцій. Вони працюють відмінно. В Україні мережа теж успішно пройшла виробничі випробування під час цьогорічної весняної посівної кампанії на 90 машинах у різних регіонах», – додав координатор мережі CASE IH RTK+.

Системи точного землеробства від СASE IH: технології, які вражають

Микола Чорнонос, фахівець компанії CASE IH порівняв технологію RTK+ із супутниковими технологіями, які вже відомі вітчизняним сільгоспвиробникам.

«Хоча технологія RTK і вартує дорожче, оскільки потребує інфраструктури базових станцій, проте, вона є надійнішою, швидшою та набагато точнішою за супутникові технології.

Базова станція підключена до інтернету 24/7 та з’єднана з нашим сервером. Це дозволяє отримувати сигнал корекції миттєво та безперебійно, на відміну від супутникових технологій, сигналу з яких деколи доводиться чекати навіть до 40 хвилин, що призводить до простою техніки. Також у разі виходу з ладу певної станції, її покриття підхоплюють інші завдяки єдиності мережі.

Стосовно точності, то в RTK+ вона становить 1,5 см та повторювана з року в рік, у той час як у найпопулярнішого супутникового сигналу корекції – близько 15 см від проходу до проходу.

Кожен клієнт додатково безкоштовно отримує доступ до додатку Case IH AFS RTK+: він може дізнатися, де розміщені базові станції, бачити свою техніку і статус її підключення до мережі, спостерігати, як вона переміщається в реальному часі тощо. Також додаток дозволяє прокласти певний маршрут, отримати історію переміщень машини за певний проміжок часу. Якщо, наприклад, оператор виїжджає за межі поля чи відхиляється від визначеного графіку роботи, то клієнт одразу отримує сповіщення.

Системи точного землеробства від СASE IH: технології, які вражають

Використання стандартних форматів та протоколів робить рішення Case IH RTK+ сумісним з більшістю існуючого обладнання на сьогоднішньому ринку, відкриваючи сигнал RTK для великої групи клієнтів. Він доступний за передплатою у офіційного дилера Case IH в Україні», – поінформував Микола Чорнонос.

Телеметрія AFS Connect: керування технікою зі смартфона

Ще однією корисною інновацією для власників техніки Case IH є телеметрія AFS Connect. Вона дозволяє приймати більш поінформовані рішення щодо управління господарствами на основі даних у реальному часі та історичних даних, сформованих їх машинами. Телеметрія AFS Connect – це рішення, яке об’єднує технології точного землеробства Case IH Advanced Farming Systems, агрономічні дані управління фермою та дані парку техніки.

«Телеметрія AFS Connect – це двосторонній зв’язок між технікою та веб-платформою MyCaseIH.com. З нього ви можете керувати даними, що надходять від трактора чи комбайна в режимі реального часу з будь-якого комп’ютера, планшету чи смартфону: діагностувати машину за кодами помилок , віддалено налаштовувати трактор за допомогою доступу до монітору PRO1200 через інтернет, а також  аналізувати і контролювати параметри роботи машини: години роботи двигуна, температурні режими, частоти обертання двигуна, витрату пального тощо. Уся інформація постійно реєструється та автоматично оновлюється. І якщо у роботі машини стається якийсь збій, ви одразу отримуєте сповіщення, можете вчасно виявити проблему і швидко її усунути. Більше того, з дозволу власника техніки, дилери Case IH мають змогу також відслідковувати машини, щоб забезпечити їх роботу з максимальною продуктивністю та виявляти будь-які проблеми за допомогою рішень для віддаленої  діагностики», – каже Микола Чорнонос, представник відділу точного землеробства Case IH.

Системи точного землеробства від СASE IH: технології, які вражають

Також телеметрія AFS Connect поєднує в собі можливості хмарної веб-платформи MyCaseIH.com, яка є центральним вузлом для управління даними власника ферми, та забезпечує доступ до таких матеріалів як посібники оператора та відео-інструкції.

AFS Connect може слугувати свого роду бібліотекою, яка містить всю інформацію про поля та роботи в них. Усі дані об’єднуються та накопичуються. Це дозволяє переглядати всю інформацію в одному місці, що допомагає оперативно  прийняти правильне рішення та суттєво економите свій час.

Телематика AFS Connect може бути доступна на будь-якому тракторі, комбайні чи обприскувачі Case IH. Для нових тракторів Puma, Optum, Magnum, Steiger та Quadtrac, комбайнів Axial-Flow та обприскувачів Patriot компанія надає безкоштовну підписку.

Анна Артим

Залишити коментар: