Новини, Це цікаво

Танки, трактори, автомобілі та комерційні авто: машини, які привели компанію Renault до успіху

11.09.2021

Завод Renault виробляє автомобілі у Франції понад 120 років, і більшу частину цього часу він також був провідним французьким виробником тракторів. Компанію заснував Луї Рено, юнак, котрий мав талант до всього, що пов’язано з механікою.  У віці 20 років він виготовив власний автомобіль у майстерні поблизу Парижа. І у 1898 році, коли він його продав цей автомобіль, то зрозумів, що виробництво автомобілів може бути прибутковим.

Створення компанії

У 1899 році Луї та його два брати створили невелику компанію з виробництва автомобілів, у якій працювало лише шість працівників, а площа майстерні становила 300 м2. Бізнес швидко розширювався, чому сприяв розголос успіху на гоночній трасі. Також був значний попит на таксі Renault, які ставали популярними в кількох містах, включаючи Лондон.

Розробка танків

Більшість французьких танків випускалися на заводі Renault. Танк FT17 виробництва Renault був меншим, легшим і мав меншу броню, ніж його аналоги. Після закінчення війни, у ​​1918 році було побудовано понад 3 тис. таких танків.

А оскільки після закінчення війни зросли продажі тракторів, інженери Renault змогли перетворити танк FT17 на трактор GP, який став доступним для продажу у 1919 році. Це був перший трактор Renault, що працював на базі  танкового двигуна  на 39 кінських сил.

Виробництво тракторів

На цьому етапі трактори Renault все ще базувалися на конструкції танка FT17 воєнного часу, і це було суттєвим недоліком, тому що ринок ставав все більш конкурентоспроможним. Показники виробництва Renault за цей період –невтішні, тож компанія вирішила замінити свої траткори на абсолютно нові моделі PE, які були представлені ​​у 1926 році.

PE був першим трактором Renault, який не базувався на баку FT17, і першим, призначеним для роботи на колесах, а не на коліях. Він важив 1,8 тонни, та був легшим ніж моделі з танків, а також більш маневреним. Силовим агрегатом PE був 2,1-літровий бензиновий двигун Renault потужністю 20 к.с

Виробництво автомобілів

Під час Другої світової війни виробництво автомобілів Renault продовжувало значно скорочуватися. Також значних руйнувань зазнали виробничі потужності. Коли війна закінчилася в 1945 році, компанія була націоналізована, щоб дозволити державі фінансувати її відновлення. Це було розумне рішення, і, зрештою, Renault знову стала провідним європейським виробником тракторів,  автомобілів та комерційних авто.

Переговори щодо продажу бізнесу Renault з виробництва тракторів розпочалися приблизно у 2003 році. Процес був завершений у 2008 році, коли Claas став його новим власником.

Підготувала Христина Котович

Залишити коментар: