Новини

У Мінагрополітики обговорили необхідні кроки з відновлення зрошувальної інфраструктури України

12.09.2021

09 вересня 2021 року в Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулася нарада під головуванням Міністра Романа Лещенка щодо удосконалення законодавства та розробки заходів з відновлення зрошувальної інфраструктури України.
Участь у заході взяли представники міністерства, Державного агентства водних ресурсів України, Державного агентства рибного господарства України, Інституту водних проблем і меліорації НААН, Міністерства фінансів України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Роман Лещенко насамперед зазначив, щодо прийняття в першому читанні законопроекту № 5202-д про створення об’єднання водокористувачів (ОВК) є надзвичайно важливим кроком в впровадженні реформи зрошення, яка вже має чітку дорожню карту.
«Однією з головних ідей Закону є недопущення утворення монополії на водні ресурси та інфраструктуру, а також прозоре й справедливе тарифоутворення», – підкреслив Міністр.
Також законопроект передбачає:
– створення об’єднання водокористувачів (ОВК);
– передачу їм в управління частини меліоративної інфраструктури;
– створення правової бази для інвестицій у меліорацію та спрощення адміністративних процедур щодо будівництва й експлуатації меліоративних мереж та об’єктів.
Як зазначили учасники наради, на сьогоднішній день за офіційними статистичними даними в Україні обліковується 5485,3 тис.га меліорованих, у тому числі 2178,3 тис.га зрошуваних і 3307,0 тис.га осушуваних земель, із них фактично поливається біля 540 тис. га, а водорегулювання здійснюється на площі менше 300 тис.га.
Для розвитку меліорованих земель сьогодні необхідні значні капітальні вкладення в реконструкцію та модернізацію вже наявних зрошувальних систем та побудову нових з метою недопущення втрати родючості грунтів.
Перший заступник Міністра аграрної політики Тарас Висоцький зазначив, що в разі підписання Президентом України Закону України № 5202-д, програма розвитку зрошувальних систем має запрацювати вже в 2022 році.
Також учасники наради обговорили необхідні зміни до нормативно-правових актів. Зокрема, після вступу в дію Закону України № 5202-д будуть внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру», а також дані про зрошувальні системи на кадастрову карту України.

Джерело: Мінагрополітики

Залишити коментар: