Новини, Техніка

Техніка для збирання цукрових буряків

21.11.2022

Техніка для збирання цукрових буряків

Для ефективного вирощування цукрового буряку необхідна спеціалізована техніка, оснащена інноваційними технологіями. Така техніка дозволяє обробляти більшу площу посівів, економити час та задіювати менше ручної праці.

У цій статті ми розглянемо техніку для збирання солодких коренеплодів, а саме – бурякозбиральні комбайни провідних виробників, розповімо про різновиди цих машин і їхні технічні характеристики.

Бурякозбиральний комбайн – це сільськогосподарська машина, яка призначена для збирання врожаю цукрових і кормових буряків з метою подальшої переробки на виробництві.

Види бурякозбиральних машин

Існує кілька видів комбайнів, які відрізняються один від одного сукупністю характеристик.

Бурякозбиральні машини можуть бути самохідними або причіпними.

Причіпні: як правило, такі комбайни використовуються для збирання буряків на невеликих площах, оскільки мають досить примітивну конструкцію. Вартість таких машин невисока, проте, вони мають низьку продуктивність.

Самохідні: їх головна перевага полягає у відсутності необхідності великої кількості обслуговуючого персоналу. Попри це комбайн здатний показати високий рівень продуктивності без допоміжної техніки. З комбайном такого типу можна отримати максимальний коефіцієнт корисної дії з мінімальним рівнем втрат.

Також комбайни поділяються за способом збору бурякової продукції на:

  • теребильні (з ґрунту витягується коріння разом із бадиллям. Згодом бадилля обрізається в самому комбайні). Але варто зазначити, що від такого виду бурякозбиральних машин у сучасному сільському господарстві поступово відмовляються;
  • з попереднім зрізом бадилля (спершу леза зрізають бадилля під корінь, потім спеціальні копачі збирають самі коренеплоди). За такою схемою збирання врожаю буряків сьогодні працює більшість сучасних машин.

Технічні характеристики

Сучасні бурякозбиральні комбайни, як причіпні, так і самохідні, володіють різними технічними характеристиками залежно від моделі та модифікації. Тому, обираючи ту чи іншу модель, слід враховувати ці характеристики відповідно до обсягу врожаю, типу ґрунтів та умов збирання.

На бурякозбиральні комбайни встановлюються високопродуктивні дизельні двигуни об’ємом не менше 7 літрів і потужністю більше 250 к. с. Потужність залежить від умов роботи (від звичайних до складних), крім того, двигун повинен забезпечити оптимальні тягові характеристики. Для роботи у важких умовах з використанням великих причіпних механізмів застосовуються спеціальні версії комбайнів зі збільшеним колісним шасі і двигунами потужністю більше 500 к. с.

На сучасних моделях встановлюються автоматичні системи регулювання числа обертів двигуна залежно від навантаження на робочі органи. Середня маса бурякозбиральних комбайнів варіюється в межах 12000 кг.

Трансмісія і коробка передач підбираються з урахуванням робочих умов і норми завантаження.

Техніка для збирання цукрових буряків

Популярні моделі бурякозбиральних комбайнів

На ринку представлена  низка різних моделей бурякозбиральних комбайнів, що відрізняються один від одного ціною, продуктивністю та якістю. Комбайни різних марок та виробників володіють індивідуальними особливостями та адаптовані для різних робочих умов та певного споживача.

Серед найбільш популярних виробників можна виділити: Ropa, Kleine, Holmer.

Ropa Tiger 6

Одним з найпотужніших бурякозбиральних комбайнів виробництва Ropa є Tiger 6. Потужність цього агрегата – 700 к.с. або 768 к.с., двигун з подачею пального через насос-форсунку і робочим об’ємом 16,12 л. Порівнюючи з Tiger 5, збільшення потужності становить до 142 к.с. / 105 кВт. Безпечна для ґрунту гідравлічна система шасі з автоматичним вирівнюванням на схилі була повністю інтегрована в новий дизайн машин. Велика продуктивність вивантаження бункера забезпечує більшу продуктивність при перевантаженні під час поїздки. Комфортна кабіна з сенсорним терміналом, інтерфейсом WLAN і численними автоматичними програмами гарантує комфорт для оператора і найкращі результати збору врожаю.

Franz Kleine SF 10-2

Franz Kleine SF 10-2 – це удосконалена техніка для збирання цукрових буряків. Комбайн SF 10-2 з проміжним бункером LS 16 і LS 25 виразно демонструє нові переваги порівняно зі звичними нам комплексами для збирання коренеплодів. Бурякозбиральна машина оснащена опорними колесами, що керуються гідравлічно. Регулювання висоти та частоти зрізу залежно від відстані між коренеплодами в ряду та рівнем знаходження коренеплоду на поверхні землі можуть встановлюватися оператором просто з кабіни комбайна. Завдяки акумулятору тиску відбувається

розвантаження комбайна, завдяки цьому передні опорні колеса тільки зондують ґрунт і не заглиблюються у землю, наприклад, під час дощової погоди та на сирому ґрунті, тим самим полегшуючи роботу оператора.

Holmer Терра Дос Т4-40

Багато інноваційних розробок втілилися в технічних рішеннях нового тривісного комбайна фірми  Holmer, який визначив нову грань технічної досконалості на ринку аналогічної техніки. Мінімальне навантаження на ґрунт з максимальним обсягом бункера – втілені технічні рішення нової концепції. Завантажувальний елеватор шириною 1000 мм (на 12 % ефективніше, як порівняти  з аналогічними 3-вісними машинами) легко справляється з потоком коренеплодів, заповнюючи 30-титонний бункер, оснащений для контролю сенсорами рівня наповнення. Система очищення, що відмінно зарекомендувала себе завдяки безступінчастому регулюванню швидкості, відмінно справляється зі збиранням буряку на будь-яких видах ґрунтів.

Підготувала Христина Котович

Техніка для збирання цукрових буряків

Залишити коментар: