Новини

ТОВ «Агропартнер-1» успішно пройшов випробування складного року

28.10.2014

Хмельниччина – це чарівний край, багатий на різноманітні природні ресурси та родючий чорнозем. Вже багато років підряд регіон демонструє стрімку динаміку розвитку сільського господарства, ніби у хмельницьких аграріїв є якась особлива непорушна стратегія, що дозволяє їм працювати на високий результат без коливань – такий позитивний заряд дає рідна земля.

Одним з найкращих підприємств Хмельницької області, яке на шляху розвитку вже підкорило свій перший персональний «Еверест», є ТОВ «Агропартнер-1». За майже 10 років роботи площа його сільськогосподарських угідь зросла від 300 га до 11000 га – тобто у 36 разів! Але історія господарства, за словами директора Федченка Володимира Олексійовича, на перший погляд виявляється доволі банальною – якщо такою можна вважати рутинний шлях старанної праці. Починали, як всі: з дитинства звиклі до роботи на землі та приваблені прибутковістю аграрної справи, шукали та використовували можливості, заводили знайомства, реконструювали, будували, сіяли, збирали, поступово накопичуючи бюджет та все більше необхідних сільськогосподарських атрибутів для успішного бізнесу.

Напевно прагнення постійного удосконалення увійшло у Володимира Олексійовича у звичку: кожного року він організовує будівництво та реконструкції на території свого підприємства. Наприклад, у поточному році важливим у цьому контексті пунктом був комплекс для годівлі свиней, який має бути повністю закінчений у 2015 р. Планують у наступному році також реконструювати зі старих приміщень холодильник для зберігання овочів та фруктів, облагородити та утеплити ферми. Крім того, регулярно на господарстві придбавають нову техніку, і досвід випробування різних виробників привів керівництво до кращих сучасних зарубіжних фірм: комбайни, трактори – John Deer, CAAS, ґрунтообробна техніка – Lemken.

Напрямок рослинництва у ТОВ «Агропартнер-1» функціонує по можливому наразі максимумі – вирощують практично всі культури, які тільки можуть давати врожай на українських полях: цукровий буряк, кукурудза, пшениця, ріпак, соя, ячмінь, гречка. Як зазначає Володимир Олексійович, врожай 2014 року видався хороший, добротний… Та додає: хочеться тільки, щоб продукція мала відповідну ціну, бо складові частини собівартості ростуть (пальне, засоби захисту рослин, добрива…), а ціна на культури змінюється дуже повільно.

Тваринницька сфера на господарстві славиться свинарством – 4000 голів одноразового утримання. Купують порося вагою 25-30 кг, на комбікормовому харчуванні дорощують до 100-115 кг і продають – напрацьована схема. Щодо ВРХ – кількість її складає наразі 262 голів, при чому з кожної корови отримують в день по 16 л молока. Великих планів щодо суттєвих змін у цьому напрямку, як і в інших, не будують, бо ситуація в країні, як, зітхнувши, каже Володимир Олексійович, на сьогодні така, що можна тільки мати наміри та надію десь собі у глибині, а відкрита демонстрація планів з такою нестабільністю може закінчитись нічим.

На моє питання про головне зерно успіху підприємства, керівник ТОВ «Агропартнер-1» живо відповідає: «Треба бути порядним до кінця – обіцяти тільки те, що можеш реально виконати, і виконувати. Це основа, а всі інші гідності прикладуться». Сказано – зроблено. Володимир Олексійович, як батько, піклується про своїх працівників, кількість яких на осінньому циклі робіт складає приблизно 800 осіб – своєчасно виплачує зарплату та прибутковий податок, виконує соціальні програми. Не бракує його уваги й рідному місту: зроблено ремонт клубів, фабрик, дитячих садочків, шкіл, регулярно надається допомога малозабезпеченим сім’ям та місцевим хлопцям, які воюють в зоні АТО.

Підприємство, у зв’язку з гарними врожаями буряку, вже декілька років тримає цукровий завод, але на рівень беззбитковості у цій справі вдалося вийти тільки нещодавно. Тут все не так просто: як сміливо заявляє Володимир Олексійович, є основна альтруїстична причина утримання цього заводу товариством «Агропартнер-1» – є 400 людей, які отримали роботу завдяки виробництву цукру. Що тут додати? Мені, як представнику молодого покоління, залишається вірити та робити все, щоб така тенденція людяності, навіть у справах бізнесу, не вмирала.

Тетяна Бєлінська

Залишити коментар: