Новини, Техніка, Це цікаво

Трактор Mercedes: універсальний польовий та дорожній агрегат

07.10.2021

Трактор Mercedes: універсальний польовий та дорожній агрегат

Сільськогосподарський трактор Mercedes-Benz Ackerschlepper OE – це трактор марки Mercedes-Benz, який був представлений компанією Daimler-Benz на Міжнародній виставці у Берліні навесні 1928 року. Його запустили у серійне виробництво у травні того ж року. Завдяки цілій серії нових технічних деталей, трактор значно полегшив сільськогосподарські роботи.

Будівництво трактора Mercedes-Benz Ackerschlepper OE

Ще у 1902 році компанія Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG) отримала першу премію від Німецького сільськогосподарського товариства за універсальний локомобіль. Звичайно, ефективна робота на полі цього агрегату досягалась за допомогою моторизованого плуга «Daimler», представленого в 1913 році.

Вирішальним фактором став дизельний двигун, який Карл Бенц  встановив на свій трактор Ackerschlepper OE у 1922 році, одразу після Першої світової війни, і вперше експонував та продав його на сільськогосподарській виставці в Кенігсберзі в 1922 р. Експеримент з двигуном був досить успішним, пізніше цей двигун вперше почали встановлювати на вантажівки. Трактор Ackerschlepper OE з дизельним двигуном Benz Sendling надійшов у серійне виробництво, перша сотня була продана до 1925 року, а потім ще 200 екземплярів. ВУсього до початку 1930-х років компанія змогла продати 1188 одиниць.

Задні колеса дизельного трактора Mercedes-Benz мали діаметр 1,30 метра. Для болотних ґрунтів можна зробити розширення. Як дорожній трактор, OE постачався з еластичними або пневматичними шинами, з подвійними шинами ззаду. Довжина складала 2,64 метра. Вигляд спереду OE складався з чотирьох частин: одноциліндрового двигуна, прикріпленого до передньої частини корпусу коробки передач, плоского прямокутного контейнера над ним, який містив охолоджуючу воду та паливний бак, а також повітряний фільтр, що підносився високо з правого боку, а вихлоп зліва. Низька теплопродуктивність дизельного двигуна дозволила виробнику використовувати випарне охолодження замість звичайного циркуляційного охолодження, схильного до замороження. Daimler-Benz також пропонував циркуляційне охолодження на експорт до теплих країн.

 Світова економічна криза встановила чіткі межі купівельної спроможності споживачів. Дизельний двигун Daimler-Benz обіцяв низькі експлуатаційні витрати і таким чином досяг успіху. У 1928 році трактор  виконував роботи на полях та складав неабияку конкуренцію іншим тракторам вітчизняного виробництва. При глибокій оранці він обробляв шість-вісім пруських гектарів (приблизно 1,5-2 га) протягом десятигодинного робочого дня. Він обробляв землю і боронував до 40 гектарів на день. Однак успіх різко припинився вже в 1931 р. , виробництво трактора було припинено.

Дорожня версія трактора Ackerschlepper OE

Крім сільськогосподарського трактора, існувала також версія дорожнього трактора. У цьому випадку замість коліс-захватів були суцільнометалеві колеса з твердою гумою або пневматичні шини. Дорожній трактор розвивав швидкість до 15 кілометрів на годину, залежно від навантаження на причіп. Тут клієнт мав право вибору, залежно від індивідуальних вимог: зазвичай трактор тягнув 15 тонн на третій передачі на рівній дорозі, і загальне передавальне число можна було відповідно змінити для більших навантажень або ухилів.

Трактор Mercedes: універсальний польовий та дорожній агрегат

Повітряний фільтр на дорожньому тракторі був простішим. Поясний шків для керування нерухомими машинами був доступний за додаткову плату, а також тросова лебідка ззаду, капот з боковим захистом від погоди та нафтові, твердосплавні або електричні лампи. Пізніше Daimler-Benz запропонував трактор під назвою «Комбінований трактор» з подвійною колісною системою та зубчастими колесами для переходу від польових до дорожніх робіт.

Дорожня версія вагою 3,2 тонни важила значно більше, ніж польова, особливо через шини.

Підготувала Христина Котович

Фото взяте з de.wikipedia.org

Залишити коментар: