Новини

Ціни на фуражний ячмінь в Україні залишаються під тиском відсутності експортного попиту

24.06.2022

У південних областях України почали збирання ячменю, при цьому з окупованих територій Запорізької та Херсонської областей зерно вивозять до Криму, щоб надалі продавати як російське.

Блокування чорноморських портів України триває, і переговори з Туреччиною, ООН, Україною та росією поки не мають жодних результатів. Відсутність гарантій безпеки для міжнародних кораблів та портів, а також вчорашній ракетний обстріл портів Миколаєва свідчать про те, що росія бажає лише руйнувати та красти.

Поки що Україна експортує продукцію лише через дунайські порти Рені та Ізмаїл, та західні кордони залізницею і автомобілями. За 22 дні червня було експортовано 907 тис т зерна (на 48% менше, ніж торік), зокрема кукурудзи – 803 тис т, пшениці – 78 тис т, ячменю – 21 тис т.

Порти Рені та Ізмаїл завантажені значними запасами кукурудзи та соняшника старого врожаю, а зростання вартості перевалювання та доставки барж до портів Румунії і Болгарії зменшує доходи виробників.

В новому сезоні врожай ячменю в Україні зменшиться до 5-7 млн т внаслідок скорочення площ сівби та втрат врожаю на півдні та сході, відповідно експорт знизиться до 2-3 млн т у порівнянні з 5,8 млн т у минулому сезоні та 4,2 млн т у попередньому.

Ціни попиту на фуражний ячмінь на СРТ порт Рені та Ізмаїл складають 5000-5500 грн/т або 170-190 $/т, оскільки вартість доставки до портів Румунії та Туреччини виросла до 90-120 $/т, а вартість перевалювання – до 25-30 $/т. Вартість доставки автотранспортом з полів до малих портів складає 2000-2700 грн/т, тому фермери в цьому сезоні залишаються майже без доходів.

Падіння світових цін на пшеницю, кукурудзу та олійні культури посилює тиск на ціни на ячмінь нового врожаю, проте вони отримають підтримку від прогнозованого скорочення світового врожаю ячменю.

Продовольча агенція Тунісу ODC на тендері 22 червня придбала 50 тис т ячменю імовірно європейського виробництва у компанії Ameropa з поставкою у липні – серпні за ціною 387,9 $/т C&F.

Йорданія придбала на тендері 60 тис т європейського та австралійського ячменю у компанії Ameropa з поставкою у листопаді за ціною 407 $/т C&F.

Джерело: GrainTrade

Залишити коментар: