Новини, Рослинництво

Цукровий буряк – вибір розумних!

25.08.2021

Цукровий буряк вважається однією з технологічно найскладніших та найбільш затратних культур. Проте, бізнес на його вирощуванні може бути досить вигідним, оскільки ця культура є високорентабельною. Для того, щоб отримати максимальний прибуток, потрібно, насамперед, обирати яксіне насіння від перевірених та надійних постачальників, правильно підходити до вибору агротехнологій і повністю їх дотримуватися. А ще дуже важливо переймати досвід передових «локомотивів» цукробурякової галузі, котрі досягли чималих успіхів у виробництві!

Одним із таких є «Укрпромінвест-Агро» – потужний агропромисловий виробник, лідер цукрової галузі України. Компанія не тільки займається вирощуванням цукрового буряку на полях своїх структурных підрозділів, а й переробляє на двох своїх заводах солодкі коренеплоди, вирощені іншими господарствами. Зазначимо, що цукрові заводи «УПІ-АГРО» впевнено очолюють рейтинг найпотужніших вітчизняних цукроварних підприємств – як за обсягами переробки, так і за показником виходу цукру.

Цукровий буряк – вибір розумних!

Зараз «УПІ-АГРО» має на меті налагодження довготривалих та тісних зв’язків із фермерськими господарствами. Тож, щоб ознайомити їх із програмою партнерства, 29 липня компанія організувала День поля під назвою «Цукровий буряк – вибір розумних!». Захід проходив на виробничих потужностях ПК «Зоря Поділля» та зібрав фермерів Вінниччини, котрі готові пліч-о-пліч із «УПІ-АГРО» розвивати цукрову галузь України. Учасники мали змогу ознайомитися з провідними технологіями вирощування цукрового буряку, поспілкуватися з виробниками насіннєвого матеріалу та ЗЗР, отримати професійні консультації від експертів компанії та надихнутися на плідну співпрацю.

«Основна мета сьогоднішнього заходу – донести інформацію про нашу партнерську програму з вирощування цукрового буряку. Її суть полягає у тому, щоб спільно з фермерами успішно займатися виробництвом цукру, і разом отримувати вигоду. Тобто, вони вирощують цукровий буряк, ми його переробляємо і разом заробляємо гроші.

Цукровий буряк – вибір розумних!

Роман Огородов, перший заступник генерального директора «Укрпромінвест-Агро»

Також ми прагнемо показати товаровиробникам доцільність вирощування цукрового буряку у їхніх господарствах. Адже у десятирічній ретроспективі економіки цукрового буряку в Україні доходність з одного гектара приносить максимальний прибуток серед усіх культур, якими сільгоспвиробники займаються в промислових масштабах. Тож ми вважаємо, що за цією культурою майбутнє. Наша місія – розповісти їм про це, об’єднати зусилля і разом стати ще сильнішими на цукровому ринку України», – зазначив Роман Олексійович Огородов, перший заступник генерального директора «Укрпромінвест-Агро».

 

«УПІ-Агро»: вигідні умови співпраці та допомога у вирощуванні цукрових буряків

Олег Заплетнюк, директор ТОВ «ПК «Поділля» компанії «Укрпромінвест-Агро» розповів про агросервіс, який підприємство надає аграріям, а також озвучив переваги співпраці з компанією в напрямку агроконсалтингу.

«Гасло нашої партнерської програми: «Цукровий буряк – вибір розумних!». Всім відомо, що це культура, яка потребує максимум як розумових зусиль, так і максимум віддачі, але без неї агровиробництво нецікаве та скучне.

Стратегія «УПІ-Агро» – збільшення частки виробництва цукру в Україні з 15% до 25 % протягом 5 років.

Своїм партнерам ми пропонуємо вигідні умови співпраці та допомогу у вирощуванні цукрових буряків. У рамках партнерської програми ви маєте можливість скористатися послугами агрономічного консалтингу від компанії та відчути усі його переваги, серед яких:  більше 15 років досвіду вирощування на площі понад 30000 га; наявність власного дослідницького підрозділу (досліди по гібридах, живленню, технологіях захисту); партнерські зв’язки з провідними фахівцями України, Бельгії, Німеччини і США; наявність парку техніки та великої бази контрагентів для найму техніки для вирощування цукрового буряку; незалежність: оскільки ми не є дистриб’юторами насіння, ЗЗР, добрив. Ми є виробниками, і разом з фермерами зацікавлені у вирощуванні високого та якісного врожаю!», – наголосив Олег Заплетнюк.

Окрім послуг агроконсалтингу, партнери компанії «УПІ-Агро» отримують також доступ до таких сервісів, як аналізи динаміки вирощування цукрових буряків; безкоштовна доставка коренеплодів на відстань до 90 км; прозорість роботи ваг і лабораторії під час прийому буряку; зберігання і продаж цукру.

Вирощуємо якісний врожай: презентації компаній-партнерів

Друга частина заходу включала короткі презентації компаній виробників насіння та засобів захисту рослин, з якими «УПІ-Агро» тісно співпрацює.

«Ми запросили ті компанії, з якими у нас найбільші об’єми співпраці, продуктам яких ми довіряємо. А оскільки довіра полягає у впевненості, то ми все перевіряємо особисто, проводимо аналізи ЗЗР: розкладаємо препарати буквально на молекули, аби з’ясувати, з чого вони складаються, порівнюємо їх між собою. Проводимо польові дослідження, фіксуємо дані і працюємо лише з тими, хто нас повністю задовольнив. Те саме стосується і виробників насіння. Сьогодні тут представлені найкращі компанії з досвідом понад 150 років, основні виробники насіння цукрового буряку в світі. Вони всі інноваційні, адже щорічно витрачають величезні  кошти на розвиток своєї селекції», – сказав Роман Огородов.

Компанія «SESVANDERHAVE» – основний виробник насіння цукрового буряку в світі

Однією з таких є компанія СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна – світовий лідер у насінництві цукрового буряку.

Цукровий буряк – вибір розумних!

Олександр Мельник, генеральний директор «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна»

Детальніше про її діяльність гостям заходу розповів Олександр Мельник, генеральний директор «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна»:

«SESVANDERHAVE є найбільшим у світі селекціонером, виробником і продавцем гібридів цукрових буряків та має повний цикл виробництва насіння цукрових буряків, включаючи наукові дослідження, селекцію, насінництво і переробку.

На українському ринку компанія з 1993 року представлена представництвом ТОВ «СЕСВАНДЕРХАВЕ -Україна» і є провідною серед західноєвропейських виробників насіння цукрових буряків. Підтвердженням цього є реалізація  щорічно сотні тисяч посівних одиниць. Для вітчизняних фермерів ми пропонуємо широкий спектр гібридів (більше 30), включаючи смарт гібриди.

Цукровий буряк – вибір розумних!

Чим ми відрізняємось від інших компаній?

Ми єдина компанія в Україні, яка має свій сучасний насіннєвий  завод, що розташований у с. Гоголів Київської області та інтегрований у 5 інших світових заводів.

Ми вирощуємо насіння, яке повністю відповідає стандартам за посівними якостями, не лише для України, а й для інших країн світу.

Компанія «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна» є головним ініціатором розширення участі України у Схемах сортової сертифікації ОЕСР, зокрема у Схемі по насінню цукрових буряків, призначених для міжнародної торгівлі. 30 квітня 2020 р. Верховна Рада України прийняла в цілому законопроєкт №0029 «Про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння хрестоцвітих та інших олійних або прядильних культур та Схеми сортової сертифікації насіння цукрових і кормових буряків Організації економічного співробітництва та розвитку», що відкриває великі перспективи для українських експортерів. Таким чином кожен, хто виробляє насіння цукрового буряку, має можливість експортувати його з України до Європи, а потім до будь якої країни світу.

Виробництво насіння на власному насіннєвому заводі дає нам великі можливості: ви можете замовити будь-яку спеціальну обробку насіння, яка потрібна саме вам.

Цукровий буряк – вибір розумних!

Сергій Горобець, комерційний директор «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна»

Враженнями від співпраці з компанією «УПІ-Агро» поділився Сергій Горобець, комерційний директор ТОВ «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна»:

«Вінниччина є лідером із виробництва цукрових буряків з-поміж інших областей України, а компанія «Укрпромінвест-Агро» є найпотужнішим учасником цього процесу з подальшим виробництвом цукру на власних цукрових заводах. Компанія «SESVANDERHAVE» є основним виробником насіння цукрового буряку в світі і має близько 200 років досвіду у цьому напрямку. На українському ринку інтереси бельгійської компанії представляє офіційний учасник великої родини «SESVANDERHAVE» – ТОВ «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна», яка успішно співпрацює з усіма вітчизняними виробниками цукрових буряків. Тож логічно, що два найбільших учасника цукробурякового ринку знайшли спільну мову та співпрацюють вже багато років. Співпраця базується також і на тому, що ми (SESVANDERHAVE) маємо в своєму активі сучасний насіннєвий завод з обробки насіння цукрового буряку на території України. Цей завод є «плодом» бельгійських інвестицій в Україну, і побудований із міркувань наближення до сільгоспвиробника. Тобто бельгійське виробництво насіння цукрового буряку для українського ринку розташоване саме на території України. Це надає велику кількість переваг серед інших селекційних компаній, які представлені в Україні, таких як швидкість доставки насіння, різноманітні варіанти пестицидної обробки насіння, наявність усього переліку насіння, і, найголовніше, нижча вартість кінцевого продукту – насіння цукрового буряку бельгійської селекції «SESVANDERHAVE».

 Також значною є і підтримка з боку бельгійських спеціалістів та бельгійського Інноваційного центру, який націлений на вирішення та випередження будь яких проблем, пов’язаних із процесом виробництва цукрових буряків. Як приклад, можемо навести наступне: за ініціативи компанії «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна» було організовано приїзд бельгійських фахівців в Україну для огляду проблемних питань з боку виробників цукрових буряків. Серед запрошених учасників події були компанії «Укрпромінвест-Агро», «Західний Буг», «Галс-Агро», «Зелена Долина», «АГРІІ-Україна», «ЛНЗ» та багато інших. Зустріч проводилась декілька днів на території насіннєвого заводу «SESVANDERHAVE» у с. Гоголів, Броварського району Київської області. Серед багатьох питань було зроблено акцент на проблематиці кореневих гнилей та методах боротьби з цією проблемою. Було розглянуто та доведено до відома учасників, які заходи проводились на європейських проблемних зонах, зокрема на виробничих полях компанії «Crystal Union» – найбільшого виробника цукрових буряків у Франції, для того, щоб унеможливити прояви хвороби. Проблема кореневих гнилей на французьких теренах була дуже вагомою і завдяки співпраці з компанією «SESVANDERHAVE», ризики були подолані. Це зайняло майже десятиріччя, протягом якого шукались необхідні гібриди, належна обробка насіння, правильні агротехнологічні заходи та багато іншого.

Висвітлення цієї тематики під час зустрічі в Україні було настільки пізнавальне, що деякі учасники зголосилися особисто відвідати Інноваційний центр у Бельгії та поспілкуватись із сільгоспвиробниками у Франції щодо проблематики кореневих гнилей. Внаслідок цього було організовано поїздку в Бельгію у м. Тінен, де розташований Інноваційний центр. Група складалась із представників компаній «СЕСВАНДЕРХАВЕ-Україна», «Укрпромінвест-Агро», «Західний Буг» та «ЛНЗ». Після відвідування Інноваційного центру і спілкування з бельгійськими фахівцями, усі разом переїхали у французьке місто Стразбург, де зустрілись із представниками компанії «Crystal Union», які, в свою чергу, провели показову презентацію стосовно боротьби з проблематикою кореневих гнилей. Також було організовано виїзд до французьких фермерів, які займаються виробництвом цукрових буряків у ризикованій зоні (зона, де проблема кореневих гнилей є актуальною).

Тобто компанія «SESVANDERHAVE», яка є основним виробником насіння цукрового буряку, не обмежується лише тим, щоб усі партнери були забезпечені посівним матеріалом, але й приймає активну участь у процесі виробництва цукрових буряків. Відбувається постійний моніторинг виробничих полів партнерів, закладаються демо-ділянки з новітніми розробками селекціонерів, відстежується поведінка рослин у тих чи інших умовах, контролюється динаміка розвитку рослин у сталому середовищі та при стресових умовах. Уся інформація передається в Інноваційний центр у Бельгії, де відбуваються напрацювання щодо покращення характеристик насіння цукрового буряку.

Цукровий буряк – вибір розумних!

Вищевикладений приклад співпраці є непоодиноким, і ми дуже цінуємо таких партнерів, як «Укрпромінвест-Агро». Адже, об’єднавши зусилля, ми можемо вийти на вищий рівень і подолати будь-які проблеми, що супроводжують виробництво цукрових буряків».

Анна Артим

 

Залишити коментар: