Новини

УКАБ закликає підтримати низку законопроєктів, що сприяють важливим для аграріїв податковим змінам

06.02.2023

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулася до голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева з проханням підтримати законопроєкти, що вирішують нагальні для аграріїв питання, а саме проєкти законів №8390 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо прискорення відшкодування ПДВ та відновлення нарахування пені за його несвоєчасне відшкодування» та №8387 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення презумпції невинуватості платника податків».

Як йдеться у зверненні, законопроєкт №8387 передбачає закріплення презумпції невинуватості платника податків у податковому законодавстві, а також встановлення додаткових запобіжників щодо можливого перешкоджання господарській діяльності суб’єкта господарювання контролюючими органами під час проведення виїзних перевірок. Ці зміни є необхідними, оскільки наразі аграрні підприємства, які є сумлінними платниками податків та, які продовжують працювати для підтримки економіки нашої країни, зазнають значного тиску з боку податкових органів, котрі можуть досить вільно втручатися в господарську діяльність платників податків та перешкоджати їй. Такий стан справ підтверджується численними оскарженнями рішень представників податкових органів з боку представників компаній-членів УКАБ. 

Окрім цього, законопроєкт №8387 має на меті вирішити проблему із неприйняттям податкових накладних, яка полягає у тому, що податкові накладні суб’єктів господарювання зупиняються на невизначений час і такі суб’єкти господарювання повинні витрачати непропорційні ресурси на оскарження неприйняття накладних. 

Водночас, потребує уваги й питання суттєвих затримок при відшкодуванні ПДВ експортерам, що спричиняє відсутність значної частини обігових коштів, на які могли б розраховувати аграрії. Посприяти вирішенню питання може проєкт Закону  №8390 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо прискорення відшкодування ПДВ та відновлення нарахування пені за його несвоєчасне відшкодування», котрий дозволить відновити стандартну процедуру відшкодування ПДВ, прискорити отримання платниками обігових коштів та відновить сплату пені при порушенні строків відшкодування.

Зазначений законопроєкт передбачає: 

1) скасувати тимчасову норму щодо ненарахування пені за несвоєчасне відшкодування ПДВ з бюджету. Суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цим кодексом строку, вважатимуться заборгованістю бюджету з відшкодування ПДВ. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки НБУ, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення; 

2) скасувати тимчасову норму щодо збільшених строків проведення документальних позапланових перевірок для підтвердження бюджетного відшкодування ПДВ. Термін проведення таких перевірок складатиме 30 календарних днів, що настають після закінчення граничного терміну проведення камеральної перевірки відповідної декларації або уточнюючого розрахунку.

Залишити коментар: