Новини

Розвиток біоенергетики в Україні: бар’єри та перспективи

07.02.2023

Для України розвиток біоенергетики є одним із стратегічних напрямків роботи в агросекторі. Про це під час загальних зборів Біоенергетичної асоціації України зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

В онлайн нараді також взяли участь народний депутат України Андрій Жупанин, Голова Держенергоефективності Валерій Безус, представники Міністерства енергетики України та  БАУ.

«Україна має високий потенціал сировини для біоенергетики, 80-90% якої можуть надавати саме аграрії. Ми готові долучатися до ініціатив UABIO, бо вони сприяють розвитку аграрної галузі, зокрема допомагають у переробці, зменшенні навантаження на логістику, а також у створенні доданої вартості», – наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Віталій Головня

Голова правління  Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха виступив із презентацією «Розвиток біоенергетики у ЄС. Бар’єри для розвитку біоенергетики в Україні», у межах якої відбулася плідна дискусія.

«ЄС робить серйозну ставку на біоенергетику, – це підтверджує офіційна аналітика. Частка біоенергетики серед усіх ВДЕ у Європі – 58%. В Україні ж за останнім енергетичним балансом – 78%», — зазначив він.

Голова Держенергоефективності Валерій Безус підкреслив, що незважаючи на війну, Україна запустила створений реєстр біометану.

«Ми продовжуємо працювати над ним, щоб створити високорівневе IT-рішення.Я впевнений, що протягом 2023 року ми будемо мати висококласне сучасне ІТ-рішення щодо реєстру біометану, з яким  буде зручно працювати усім стейкхолдерам, усім виробникам, потенційним набувачам, користувачам, передавачам гарантій. Паралельно ми вестимемо перемовини з європейськими майданчиками щодо визнання цих гарантій і синхронізувати реєстр у роботі з можливостями експорту гарантій походження» –  наголосив він.

Крім того, Голова Держенергоефективності зазначив, що Агентство активно працює у сегменті твердого біопалива і відстоює законопроект щодо нульової ставки на викиди СО2.

Також розробили проект закону щодо змін до ст. 20 закону про теплозабезпечення, щоб врегулювати норму прив’язки до середньозважених тарифів. Це дасть можливість виробникам теплової енергії з використанням альтернативних видів палива обирати економічно обгрунтовані тарифи.

Мінагрополітики

Залишити коментар: