Новини

Агрокосмонавти у Вінниці: як пройшла зимова конференція із точного землеробства

07.02.2023

На що сподіватись аграріям у 2023 році – таке нагальне питання вирішували учасники зимової конференції «Агрокосмонавти» у Вінниці. Адже цей рік для аграріїв буде нелегким, прогнозують експерти. Тому важливо розуміти, на що розраховувати та як діяти в умовах війни, заблокованих портів й інших викликів, аби не опинитись у «мінусі» та не втратити бізнес.

Експерти у сфері точного землеробства зібралися разом, щоб поділитися досвідом, передовими технологіями та новими напрацюваннями. А щоб конференція була ефективнішою та принесла більше практичної користі, провели її у форматі шоу «Фермер має талант». Спеціально запрошене журі з фермерів та фахівців агроринку оцінювали ефективність представлених технологій, а учасники могли поставити свої уточнюючі запитання та отримати відповіді.

«Знання завжди важливі для аграріїв, оскільки галузь розвивається і не стоїть на місці. Ми в глобальному потоці. Дуже багато з’являється нових технологій і я думаю, що фермерам, які займаються виробництвом кожен день, важливо розуміти, куди рухається аграрний бізнес, як вони можуть у таких складних умовах отримати прибуток і оптимізувати свої витрати», – зазначив спеціаліст із впровадження цифрових технологій компанії «Сингента» Єгор Григоришин.

Фахівець прогнозує, що оптимізуватись та отримати гарний урожай, навіть у таких непростих умовах, можна.

Як саме заощаджувати гроші на посівматі, обробці ґрунту та загалом розраховувати економіку кожної технології точного землеробства на конференції розглядали досить детально. До прикладу, порахували, що аграрій може отримати понад 200 доларів із гектара, якщо застосовуватиме технології, представлені під час заходу. Під прицілом учасників були найбільш актуальні цього року культури – соняшник, кукурудза та цукровий буряк. Експерти розповідали про технології і методи, які підвищують продуктивність культур та дозволили минулоріч втриматись їм на плаву, а, отже, продемонстрували свою дієвість та ефективність в умовах кризи. До прикладу, компанія BEDNAR розповіла про способи ефективної передпосівної підготовки ґрунту.

Агрокосмонавти у Вінниці: як пройшла зимова конференція із точного землеробства

«Це є однією з найважливіших передумов для отримання рівномірних, дружніх сходів культур. Ми аргументовано говоримо про рішення від BEDNAR, що дозволяють отримати ідеальне посівне ложе. Це, перш за все, передпосівні компактори SWIFTER. Агрегати, що заслужили довіру аграріїв», – зазначив Максим Чикунов, маркетинг-менеджер BEDNAR в Україні.

Надважливою та надзвичайно затребуваною цього непростого року буде професія агронома, прогнозують експерти. На цих людях лежатиме найбільша відповідальність.

«У нас все ж таки падають прибутки з гектара. І для того, щоб вони залишились, треба більше і краще ставитись до огляду полів, до агроскаутингу як такого», – аргументував під час конференції Сергій Богомаз, керівник агровідділу компанії «Агрохімічні технології». – Рік має бути однозначно важкий навіть важчий ніж попередній, тому треба звертати увагу на поєднання економії з економікою. Щоб одне одному не заважало. Тільки завдяки такому поєднанню можна вийти на нормальний результат».

Аграрії не втрачають оптимізму, а шукають різні варіанти виходу із кризи та можливості для росту і розвитку. Подібні конференції лише допомагають їм у цьому, адже це гарна можливість не лише поділитись корисною інформацією із колегами, дізнатись найактуальніші новини агросфери, а й знайти нових партнерів для бізнесу. В країні цього року планується низка подібних заходів.

Тетяна Орлова

Агрокосмонавти у Вінниці: як пройшла зимова конференція із точного землеробства

Залишити коментар: