Новини, Рослинництво

Україна буде з хлібом: у «Контінентал Фармерз Груп» збирають урожай

18.08.2022

Україна буде з хлібом: у «Контінентал Фармерз Груп» збирають урожай

В Україні тривають жнива. Найважливіші жнива за всю історію незалежності. У розпалі збір урожаю і в «Контінентал Фармерз Груп» – одній з провідних сільськогосподарських компаній Західноукраїнського регіону. Агрохолдинг вже завершив обмолот озимого ячменю з площі 11,4 тис. га, отримавши хороші показники врожайності – 6,37 т/га. Також у «Контінентал» триває збір озимих пшениці й ріпаку. Під ці культури у структурі посівів було відведено 40,1 тис. га та 34,6 тис. га відповідно. Загалом під час першої хвилі жнив Компанія планує зібрати врожай із загальної площі 86,2 тис. га. Також у «Контінентал Фармерз Груп» стартував посів озимих культур під урожай 2023 року. Під них Компанія планує відвести 93,7 тис. га. Зокрема, у структурі посівів на наступний рік під озиму пшеницю заплановали 42,3 тис. га, ще 16,1 тис. га – під озимий ячмінь. Озимий ріпак мають засіяти на площі 35,2 тис. га.

У Компанії розповіли як проходять цьогорічні жнива, як налагодили роботу та з якими труднощами доводиться зіштовхуватися у цей непростий для України час.

– Усі розуміють, який зараз складний час. Від 24 лютого у нас теж постало багато питань стосовно того, як налагодити роботу в тих умовах та що сіяти у 2022. Відтак, до стандартних для Компанії культур (пшениця, ячмінь, ріпак, кукурудза соя, соняшник та картопля) додали  цукровий буряк, адже прагнемо забезпечити країну цукром, та гречку.

Цього року наша команда зробила усе, щоб розпочати збиральну кампанію відповідно до термінів. Перебігом жнив ми загалом задоволені. Попередні прогнози дозволяють стверджувати, що цьогорічна врожайність культур буде не меншою за планові показники.

Для нас дуже важлива відповідальність перед Україною, перед захисниками, а також перед співробітниками та пайовиками, які нам довіряють.

Україна буде з хлібом: у «Контінентал Фармерз Груп» збирають урожай

Від початку війни ми не скорочували штат, не зменшували зарплати, пайовики отримують вчасно орендну плату. Чимало інвестуємо у соціальну та гуманітарну допомогу – ЗСУ, теробороні, селам і ОТГ, ВПО. Ми пишаємося, як ті регіони, де ми працюємо, справляються з усіма труднощами та прикладаємо максимум зусиль, щоб стати ефективною частиною цього процесу, –  зазначив Генеральний директор «Контінентал Фармерз Груп» Георг фон Нолкен.

Докладніше про перебіг збиральної кампанії розповів операційний директор «Контінентал Фармерз Груп» Віталій Ставнічук.

– Сьогодні в Компанії відбувається дуже важливий процес – збирання ранніх с/г. культур – пшениці, ячменю, озимого ріпаку.

Збір проходить майже в усіх кластерах, які розташовані у 5 областях  Західної України. Працюємо на 90 тисячах гектарів. У процесах задіяна велика кількість людей та техніки: близько 120 комбайнів і 500 автомобілів для перевезення врожаю. Станом на сьогодні вже закінчили обмолот озимого ячменю і задоволені результатами – 6,37 т/га, що набагато вище планової врожайності. Враховуючи нинішні непрості умови, в тому числі й погодні – це дуже хороший результат.

Україна буде з хлібом: у «Контінентал Фармерз Груп» збирають урожай

Триває збір озимих пшениці та ріпаку. Надіємося, що урожайність цих культур теж виправдає наші очікування.

Провести вчасно усі роботи нам допомогло завчасне планування, яке є традиційним для нашої Компанії: до весни ми були повністю готові, забезпечені пальним, добривами, ЗЗР, відремонтували техніку і, внаслідок цього, повністю виконали свою виробничу програму.

Зараз операційна діяльність теж йде за планом. Ми впевнені, що Україна буде з хлібом і з перемогою!, – зазначив Віталій Ставнічук.

Активно молотять зернові на кластері «Галич», що працює на Івано-Франківщині та Тернопільщині.  Як повідомив керівник Сергій Миць, кластер має в обробітку 50 тис. га.

– Уже зібрали озимий ячмінь, усе в межах плану, бюджетний показник навіть перевиконали. Зараз збираємо пшеницю (урожайність у межах 6 т/га) і озимий ріпак. Стосовно ярих культур, то теж спрацювали згідно плану: засіяли кукурудзу, соняшник, сою і 1000 га цукрового буряку. Всі культури в гарному стані. Зараз готуємось до наступної посівної, – сказав пан Сергій.

Увесь зібраний урожай відвантажується на елеваторні потужності Компанії загальною місткістю більш ніж 500 тис. тонн. Також цього сезону передбачили додаткове місце для зберігання врожаю та придбали полімерні рукави.

Загалом агрохолдинг має п’ять потужних елеваторів та три невеликих елеваторних підприємства.

Як розповів головний інженер Ігор Прогній, один з найбільших елеваторів Компанії вміщує 100 тисяч тонн готової продукції. Основна його функція – прийом, очистка та сушіння зерна для подальшого його зберігання у великих ємностях. На локації працюють одночасно дві лінії вивантаження зерна – для перевезення авто та залізничним транспортом.

Україна буде з хлібом: у «Контінентал Фармерз Груп» збирають урожай

– Потужність нашого елеватора – 200 т/год. І це лише одна лінія. Елеватор розміщений так, що він віддзеркалений. Тобто ми однією лінією можемо приймати ріпак, а другою лінією – пшеницю або якусь іншу культуру. Таким чином процеси на елеваторі не гальмуються», – пояснив Ігор Прогній.

Тож хочеться щиро подякувати команді «Контінентал Фармерз Груп» за їх нелегку працю на благо України під час війни. Все буде Україна!

Анна Артим

Залишити коментар: