Новини

Україна пропонує розширити “зернову угоду” на порти Миколаїв та Ольвія

16.11.2022

Президент Володимир Зеленський запропонував розширити “зернову ініціативу” на порти “Миколаїв” та “Ольвія” у Миколаївській області.

Про це він заявив у своєму відеозверненні до учасників саміту G20 на Балі, передає Економічна правда.

Він підкреслив, що робота ООН та Туреччини та інших партнерів продемонструвала “як співпраця кількох може повернути продовольчу безпеку багатьом”.

“Я вважаю, що наша експортна зернова ініціатива заслуговує на безстрокове подовження, незалежно від того, коли закінчиться війна. Право на їжу – це фундаментальне право кожної людини у світі. Україна з липня експортувала більше 10 млн тонн продовольства морським шляхом. Можемо наростити експорт ще на мільйони тонн щомісячно. 

Для цього я пропоную розширити експортну зернову ініціативу на інші наші порти, зокрема на порти “Миколаїв” та “Ольвія” у Миколаївській області”, – Зеленський.

Також глава держави закликав учасників саміту приєднатись до української гумінатірної ініціативи Grain From Ukraine та допомогти продовольством найбіднішим країнам.

Перше судно у рамках програми Nord Vind уже виходить у Ефіопію з 27 тис. тонн пшениці на борту, що забезпечує продовольством для майже 100 тис. людей на рік.

Залишити коментар: