Новини

Україна сподівається на автоматичну пролонгацію роботи зернового коридору після 19 листопада

10.11.2022

Після відновлення роботи зернового коридору прискорився захід судів під завантаження до чорноморських портів України. Так, 7 листопада зайшли 7 кораблів, на які завантажать 131 тис т продукції, а 8 листопада – ще 7 судів. Міністр інфраструктури України О. Кубраков заявив, що розблокування руху судів дозволить забезпечити світ українськими  продуктами.

Наразі участь в інспектуванні судів беруть всі чотири сторони зернової угоди, але після повернення до інспектування представників рф швидкість оглядів значно зменшилася. При необхідних 25-30 оглядів на добу планується в середньому 12, а фактично проводиться лише 8-9. Тому Україна наполягає на збільшенні кількості інспекцій.

Україна сподівається на розширення зернової угоди шляхом включення до неї більшої кількості портів та товарів, а також на пролонгацію її дії щонайменше на рік, хоча підтвердження про це від ООН та Туреччини ще немає.

За даними СКЦ, станом на 7 листопада дозволу на вхід до портів України очікують 88 судів, а огляду в територіальних водах Туреччини – ще 18 завантажених судів. За відсутності штучних затримок зерновими коридорами щомісяця можна було б експортувати щонайменше 6 млн т агропродукції. А станом на 7 листопада з трьох українських портів зерновими коридорами було експортовано 10,067 млн т агропродукції.   

Голова МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу повідомив, що поки що усунуто не всі перешкоди для експорту російського зерна та добрив, але Туреччина та ООН працюють над прискоренням темпів поставок продукції з рф в межах зернової угоди. За словами очільника МЗС, зернова угода, термін дії якої завершується 19 листопада, в разі згоди усіх сторін буде пролонгована автоматично, без перепідписання.

В москві продовжують тягнути з рішенням щодо продовження дії зернового коридору, оскільки нібито не бачать прогресу в реалізації російської частини угоди. Влада рф заявляє, що до 18 листопада проаналізує всі чинники, які впливатимуть на остаточне рішення, зокрема в частині активізації експорту російської продукції.

Президент України В. Зеленський  заявив послу США в ООН про необхідність пролонгації угоди по експорту зерна, яка розблокувала три великих порти України. “Україна готова бути гарантом світової продовольчої безпеки, тому зернову ініціативу потрібно продовжувати, незважаючи на бажання рф”, – заявив Зеленський.

GrainTrade

Залишити коментар: