Новини

Українські аграрії збільшуватимуть площі під цукровим буряком за підтримки «Укрпромінвест-Агро»

31.03.2022

28 березня  на базі Продовольчої компанії «Зоря Поділля» відбулась робоча зустріч за участю керівництва холдингу УКРПРОМІНВЕСТ-АГРО та близько 40 діючих та потенційних партнерів УПІ-АГРО за програмою  «Цукровий буряк – вибір розумних».

Зустріч стала майданчиком для відвертої розмови про перспективи агроринку України, виклики, які стоять перед вітчизняними аграріями у поточному році, агроризики та можливі шляхи їх подолання.

На тлі проблем, які має сьогодні країна із експортом зернових та олійних у зв’язку із руйнуванням традиційних логістичних ланцюжків, блокуванням портів, цукровий буряк, як сировина для стратегічного продукту – цукру, знову перебирає на себе увагу аграріїв.

Українські аграрії збільшуватимуть площі під цукровим буряком за підтримки «Укрпромінвест-Агро»

«На відміну від зернових та олійних, які традиційно орієнтовані на експорт, вітчизняний цукор переважно споживається всередині країни, тож від не підпадає під існуючі логістичні ризики – зазначив у своєму виступі Перший заступник Генерального директора УПІ-АГРО Роман Огородов.

Говорячи про альтернативи, Роман Олексійович зазначив, що за підрахунками аналітичної служби компанії, розрахункові запаси кукурудзи в Україні на кінець сезону (на 01.08) перевищуватимуть 17 млн. тонн. Враховуючі поточні потужності відвантаження зерна суходолом, країні знадобиться щонайменше 5 років лише для того, щоб вивезти зерно врожаю 2021р. Натомість цукор – це локальний продукт, на який є сталий попит. «Багато хто пам’ятає 90-і роки попереднього століття, коли цукор був еквівалентом валюти, надійної та стабільної. Пам’ятаючи це, і у наш час багато орендодавців наполягають на отриманні орендної плати саме цукром».

Велику увагу на зустрічі було відведено обговоренню програми підтримки та сервісів, які аграрії можуть отримати в рамках їх участі у програмі партнерства. Учасники зустрічі отримали запевнення керівництва компанії, що усі сервіси, якими користувались партнери програми «Цукровий буряк – вибір розумних!» працюватимуть і цьогоріч; їх перелік навіть буде розширено.

Відтак, крім традиційної допомоги послугами збору та перевезення врожаю, цьогоріч бажаючі отримали допомогу і з посівом – посівні роботи на 2 500 га будуть виконані УПІ-АГРО на умовах продуктового кредиту.

Значно розширено також і послуги агроконсалтингу по цукровому буряку, який цьогоріч буде для партнерів безкоштовним.

Українські аграрії збільшуватимуть площі під цукровим буряком за підтримки «Укрпромінвест-Агро»

Агроконсалтинг пропонується партнерам у 2 версіях: «моніторинг»- базовий сервіс, мета якого – своєчасне прийняття коригувальних рішень для підвищення врожайності; та «повний супровід» – на усіх етапах вирощування цукристих.

Новим та надзвичайно важливим у складних умовах воєнного часу є також і сервіс кредитування партнерів насінням цукрового буряку та засобами захисту рослин.

Продовжить свою роботу цього року і «Електронний кабінет партнера», який містить оперативні відомості щодо логістики, аналізів зданого буряку, кількості нарахованого цукру, та сервіс зберігання та продажу готової продукції через УПІ-АГРО.

Присутні на зустрічі представники дирекції цукрового виробництва УПІ-АГРО проінформували  про хід ремонтних робіт з підготовки підприємств до нового сезону виробництва, а також розповіли, що цукрові заводи компанії є більш універсальними, порівняно з іншими вітчизняними цукроварнями, і можуть працювати не лише на газу, але й на вугіллі, пелеті, гранульованому жомі. Тож, завдяки використанню альтернативних енергоресурсів, УПІ-АГРО не лише має нижчу собівартість переробки, але й не залежить від поставок російського газу. Це гарантія і запорука того, що цукровий буряк  – як власний, так і партнерський –  буде перероблений.

«Ми дуже сподіваємось, що наші партнери сьогодні отримали вичерпну інформацію по роботі програми в умовах воєнного часу і почули відповіді на усі питання, які їх цікавили, – зазначив Роман Огородов, коментуючи результати зустрічі. –  І той факт, що частина із них безпосередньо після зустрічі заявили про готовність збільшити законтрактовані площі – краще тому підтвердження…»

«У такі часи як ніколи усвідомлюємо, що харчова безпека країни – не просто слова, а точка опори суспільства. І забезпечується вона запасами стратегічних продуктів, серед яких важливе місце посідає цукор.  Тож сьогодні у аграріїв, харчовиків – свій фронт! Бо від кожного з нас залежить, чи матиме країна стратегічні запаси, а наші захисники – надійний тил», – підсумували у компанії.

Пресслужба УПІ-АГРО

Залишити коментар: