Новини

Українські селекціонери вдвічі збільшили урожай пшениці

23.11.2021

Завдяки селекціонерам НААН за останні 15 років урожайність пшениці вдалося збільшити вдвічі, – каже президент НААН Ярослав Гадзало.

На 80 000 ділянках у Київській області селекціонери Миронівського інституту пшениці імені Василя Ремесла НААН вирощують озимі. Тут 135 різних сортів.
“Пшениця – стратегічний продовольчий товар, – наголошує президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало. – Тому селекціонери продовжують виводити нові сорти, завдяки цьому за останні 15 років урожайність пшениці вдалося збільшити вдвічі”.
Вчені продовжують працювати над новими сортами, які будуть більш стійкими до температур, шкідників чи хвороб. Водночас, поки що людей на Землі більшає швидше, ніж зростає врожайність на полях.
“Прогнозується, що до 2050 року на Землі проживатиме 10 млрд людей. А темпи селекційного приросту десь у половину менші, ніж потрібно, аби задовільнити потреби у продовольстві”, – говорить заступник директора Миронівського Інституту пшениці Володимир Гудзенко.
У лабораторії Інституту пшениці з експериментальних сортів зерна випікають хліб. Якість отриманого продукту вимірюють за 23 показниками.
“Наприклад, деяких менше набухання борошна, в інших – більше. Відповідно, ми тоді знаємо, як воно буде себе поводити у печі”, – розповідає лаборантка лабораторії якості зерна Валентина Сіроштан.
Глобальна продовольча криза Україні наразі не загрожує. Кліматичні умови і родючі ґрунти дають можливість вирощувати та експортувати по всьому світу не тільки зернові, а й овочі, картоплю, фрукти, ягоди тощо.

Залишити коментар: