Новини

Український агроекспорт у вересні сягнув 7 млн. т.

04.10.2022

За результатами вересня 2022 року Україні вдалося експортувати 6,9 млн т продукції АПК, що на 52% більше аналогічного показника попереднього місяця. Вже другий місяць поспіль експорт української агропромислової продукції зростає в 1,5 рази, і головна заслуга в цьому роботи «зернового коридору» з портів Одеської області. У вересні частка експорту всіх видів продукції цим каналом становила 56%.

Щодо структури експорту аграрної продукції в серпні, то вона виглядала наступним чином:

  • зернові культури: 4,4 млн т (кукурудза – 49%, пшениця – 41%, ячмінь – 10%). Приріст до показника минулого місяця: +68%;
  • олійних культур – 1,3 млн т (ріпак – 67%, соя – 19% та насіння соняшнику – 14%). Приріст: +33%.
  • рослинні олії – 543,7 тис. т (соняшникова олія – 93%, соєва – 4%). Приріст: +37%.
  • макухи після вилучення рослинних олій – 382,1 тис. т (соняшникова – 93%, соєва – 7%). Приріст: +20%.

Найбільші обсяги приросту продемонстрували зернові культури, експорт яких за місяць збільшився на 1,8 млн т. 75% експорту зернових культур було здійснено через морські порти Одеської області в рамках «зернового коридору».  

Збереження подібної тенденції агроекспорту може сприяти поступовому зростанню цін на внутрішньому ринку та надати фінансове підґрунтя аграріям для проведення як осінньої, так і весняної посівної. 

Наразі фінансова спроможність аграріїв залишається критичною через низькі ціни на внутрішньому ринку на основні види експортоорієнтованих культур та значні їх залишки. Це вже зараз призвело до зниження посівних площ під озимими культурами, і лише стабільний експорт може вирівняти ситуацію навесні. 

УКАБ

Залишити коментар: