Новини

Уряд розробляє механізм державного кредитування на відновлення постраждалих від війни господарств

17.09.2022

15 вересня понад 100 агровиробників із Полтавської, Харківської, Сумської та Дніпропетровської областей зустрілися з першим заступником Міністра аграрної політики та продовольства України Тарасом Висоцьким та очільником Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрієм Дикуном. Метою зібрання було обговорення непростої ситуації галузі, окреслення нагальних проблем та шляхів їх вирішення.  

Агровиробники  підкреслили, що працюють у надскладних умовах і постали перед новими викликами. Зокрема, йшлося про низькі закупівельні ціни на агропродукцію, роботу в окупації, блокування податкових накладних, бронювання агровиробників, розмінування полів, підвищення цін на залізничні перевезення та проблеми з логістикою, автошляхами тощо. Окремо зупинилися на темі відшкодування збитків аграріям, підприємства яких зруйновані чи пошкоджені внаслідок воєнних дій. 

Навіть у таких складних умовах представники галузі повністю забезпечують внутрішній ринок та готові експортувати свою продукцію й сподіваються на пролонгацію морського «зернового коридору». Адже сухопутні шляхи експорту, що динамічно розвиваються, є в рази дорожчими. Аграрії впевнені, що Україна вже найближчим часом зможе наростити обсяг вивозу аграрної продукції до 5,5—6 млн тонн, повернувшись до довоєнних показників.

Також учасники обговорили бронювання військовозобов’язаних – працівників агросектору.

Болісним питанням для аграріїв є питання роботи в окупації, адже значна частини Харківщини та Сумщини опинилася під ворогом. 

Агровиробники також наголосили на важливості державної підтримки. Наразі працює дві грантові програм: на садівництво й теплиці. Також почали роботу програми бюджетної підтримки через Державний аграрний реєстр (ДАР): субсидія на 1 га оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення  та  дотація за утримання корів. Продовжено дію програми «5-7-9», а також  Уряд вже розробляє механізм державного кредитування на відновлення постраждалих від війни господарств. 

Мінагрополітики

Залишити коментар: