Новини

В ЄС очікується дефіцит цукру в розмірі 785 тис. т.

08.09.2022

У новому сезоні, який розпочнеться в жовтні, в ЄС очікується дефіцит цукру в розмірі 785 тис. т, оскільки заводи, багато з яких були переведені на нафту з газу, почали переробляти буряк раніше, ніж зазвичай, повідомляє Укрцукор.

Баланс пропозиції цукру в ЄС зміниться з надлишку в 670 тис. т у 2021/2022 МР (жовтень-вересень) в основному через зменшення посівних площ і врожайності після спекотного та посушливого літа.

Загалом  зупинок на бурякоцукрових заводах в Європі не очікується. Підприємства Європи почали переробку на один-два тижні раніше звичайного, щоб закінчити виробництво цукру  та зменшити попит на енергію взимку.

Прогнозується збільшення імпорту цукру в результаті дефіциту пропозиції та вбачається потенціал для збільшення імпорту рафінованого цукру, а не цукру-сирцю, оскільки його можна було б продавати безпосередньо споживачам без необхідності рафінування.

Імпорт цукру-сирцю в ЄС зросте лише на 100 тис. т — до 920 тис т у 2022/2023 МР. Очікується, що Європа купуватиме більше рафінованого цукру пізніше в новому сезоні, приблизно у другому кварталі 2023 року, коли в Азії збільшиться виробництво (Індія, Таїланд).

Залишити коментар: