Новини

В Європі збирання цукрових буряків почнеться раніше через високі ціни на енергоносії

29.08.2022

В Європі на тлі зростання цін на енергоносії цукрові заводи Німеччини збільшили премії за ранню здачу цукрових буряків, щоб прискорити процес їх збирання до кінця 2022 року через очікування подальшого зростання цін на газ у Європі наступного року.

Про це повідомляє Укрцукор.

У Німеччині фермери планують розпочати бурякозбиральну кампанію раніше, ніж зазвичай, і по можливості розраховують закінчити роботи до початку 2023 року. Цукрові заводи, що перейшли з вугілля та нафти на природний газ, вживають запобіжних заходів на тлі очікуваного дефіциту газу в Європі в січні 2023 року.

Так один із найбільших — другий за величиною виробник цукру в Німеччині Nordzucker заявив, що цього року сезон переробки буряків розпочнеться 3 вересня, і повідомив про успішне переведення цукрових заводів на нафтове паливо через невизначеність з постачанням газу до Європи. У попередні роки компанія Nordzucker активно переводила цукрові заводи на газове паливо в рамках своєї програми скорочення викидів вуглекислого газу. Проте нинішня невизначеність щодо постачання газу до Європи спонукала тимчасово повернутися до нафтового палива.

Дещо вищий вміст цукру, ніж у попередні роки, має компенсувати скорочення врожайності цукрових буряків цього року, при цьому загальний обсяг виробництва буде трохи нижчим від середнього показника попередніх років, повідомляє Nordzucker.

У зв’язку з ризиком подальшого збільшення цін на газ у ЄС французький агрохолдинг Tereos також звернувся до фермерів з проханням повідомляти про наявність готових до збирання цукрових буряків. Компанія підвищила свою компенсаційну виплату за ранній збір цьогорічного врожаю цукрових буряків із метою більш ранньої переробки буряків до суттєвого подорожчання газу.

За даними Міжнародної організації по цукру, ЄС є найбільшим регіоном із виробництва бурякового цукру. У сезоні 2021/2022 МР обсяг виробництва склав 15,9 млн т при щорічному споживанні 16,1 млн т.

Залишити коментар: