Новини

Верховна Рада прийняла закон, який усуває дискримінацію легальних експортерів

16.01.2023

Верховна Рада України  прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного, надзвичайного стану» №8166-д. Документ розроблений за участі ВАР.

Вищезазначений законопроект був альтернативним до проекту закону № 8166, проти якого раніше виступили аграрні асоціації.

Новий закон прибирає необґрунтовані норми щодо обов’язкового депозитування 15% вартості товарів, що експортуються, і враховує ключові пропозиції аграріїв.

На відміну від першого варіанту законопроекту, закон №8166-д не вилучає обігові кошти агровиробників на депозити і дає експортерам, які мають позитивну податкову історію, можливість експортувати в межах певного ліміту без необхідності поповнення рахунку.

«Норми прийнятого сьогодні закону будуть ефективними у боротьбі з неповерненням валютної виручки та усунуть дискримінацію легальних експортерів», – зазначив заступник голови ВАР Дмитро Кохан.

Проте, для реалізації механізму повернення валютної виручки потрібно додатково внести зміни до Митного кодексу України. Відповідний законопроект очікує на реєстрацію у парламенті найближчим часом.

Залишити коментар: