Новини, Рослинництво

Вибір сорту пшениці озимої за економії ресурсного забезпечення

09.08.2022

Невпинно біжить час, наближаючи посівну компанію озимих культур. За умов гострого розбалансування паритету цін, аграрії закономірно постають перед дилемою: а чи проводити взагалі сортооновлення та сортозаміну озимих колосових? Якими критеріями оперувати при виборі сорту пшениці, щоб не втратити продуктивність за спрощення технології?

Сучасна селекційна наука одним із пріоритетних напрямків визначила створення сортів адаптивного та компенсаторного типу. В чому ж «родзинка» цих сортів?

Причиною розвитку цього напрямку селекції на відбір високоадаптивних форм є тенденція до збільшення розриву між рекордною і середньою урожайністю головних сільськогосподарських культур (звичайне співвідношення 4:1), підвищення залежності величини й якості урожаю від рівня технології вирощування, а також від погодних умов (варіабельність урожайності за роками на 60–80% зумовлена кліматичними «гойдалками» природи). Складність роботи полягає в тому, що існує протиріччя між високою продуктивністю генотипу та його стійкістю до несприятливих чинників навколишнього середовища (чим більше енерґетичних ресурсів рослина витрачає на підтримання високої стійкості, тим менше їх залишається для формування врожаю за нормальних умов). Тому введення у виробництво сортів пшениці озимої, які здатні максимально ефективно використовувати біокліматичний ресурс конкретного регіону, виявляти толерантність до стресових умов середовища, забезпечувати достатньо високу реалізацію генетичного потенціалу продуктивності, є стратегічним завданням сучасної селекційної науки.  За постійної дії мінливих природних і антропогенних факторів нові високоадаптивні сорти мають гарантувати одержання стабільно високих врожаїв зерна.

Наша компанія пропонує під торговою маркою RYASNO сорти пшениці озимої адаптивного напрямку:

ЛГ КЕРАМІК, оригінатор: Лімагрейн Юроп, Франція.

Це середньопізній сорт м’якої безостої (різновидність лютесценс) хлібопекарської озимої пшениці (клас А).

ЛГ КЕРАМІК внесений до державного реєстру в 2020 році. Сорт інтенсивного типу, володіє відмінною комбінацією високого рівня врожайності, високою толерантністю до хвороб та високими якісними показниками. Універсальний до типів ґрунтів. Завдяки добрій адаптивності за посівними площами в Європі виходить у трійку лідерів в озимому клині.

Переваги сорту:

– характеризується високою здатністю до продуктивного кущення;

– має добру стійкість до найпоширеніших хвороб: до борошнистої роси 7-8 балів, проти бурої іржі 8-9 балів, проти фузаріозу колоса 7-9 балів. Стійкість проти мухи шведської 8-9 балів, проти клопа-черепашки 8-9 балів;

– високостійкий до вилягання та осипання зерна в колосі;

– сорт високопродуктивний, потенціал урожайності 118-130 ц/га;

– строки сівби – від оптимально-ранніх до середніх. Норма висіву 4,0-5,0 млн. схожих насінин/га.

НОРДКАП, оригінатор: Заатен-Уніон ГмбХ, Німеччина.

Це високоврожайний сорт з потужною добре розвинутою кореневою системою. Середньопізній, безостої (різновидність лютесценс) хлібопекарської озимої пшениці (філер).

Сорт Нордкап середньоінтенсивного типу вирощування, забезпечує стабільний високий рівень врожайності за рахунок добре розвинутого головного стебла. Має виняткову стійкість до фузаріозу колосу та вилягання. Володіє доброю адаптивністю як до різних кліматичних умов, так і до різних технологій за рівнем інтенсивнсті.

Переваги сорту:

– характеризується доброю здатністю до продуктивного кущення (від 4 до 6 стебел);

– має добру стійкість до найпоширеніших хвороб: до борошнистої роси  8 балів, проти бурої іржі 8 – 9 балів, проти фузаріозу колоса 9 балів;

– високостійкий до вилягання та осипання зерна в колосі;

– сорт високопродуктивний, потенціал урожайності 115-120 ц/га;

– строки сівби – від оптимально-ранніх до середніх. Норма висіву – 3,8-5,0 млн. схожих насінин/га.

Ще один напрямок сучасної селекційної науки – створення сортів компенсаторного типу. Зазвичай сорти цього напрямку наділені здатністю компенсувати ознаки продуктивності у разі їх випадання під час вегетації. Наприклад, маючи високий потенціал весняного кущення, ці сорти добре компенсуватимуть зрідження, яке може виникнути через несприятливі умови осені та зимового періоду. Якщо в результаті несприятливих погодних умов і весняне кущення було малопродуктивним, рослини компенсаторного типу формуватимуть великий добре озернений колос з високою вагою 1000 насінин.

Під торговою маркою RYASNO сільськогосподарським виробникам пропонується сорт компенсаторного типу ЧІРОН, оригінатор: Заатен-Уніон ГмбХ, Німеччина.

Це високоврожайний сорт з високою зимотійкістю та посухостійкістю. Сорт компенсаторного типу (здатний компенсувати ознаки продуктивності під час вегетації), що наділяє його пластичністю як до ґрунтово-кліматичних умов вирощування, так і до різних за інтенсивністю технологій. Підходить для посіву після кукурудзи.

Сорт комбінує високу стійкість до фузаріозу колоса з високою стійкістю до хвороб листків. Забезпечує зерно зі стабільним, високим вмістом білку та числа падіння.

Переваги сорту:

– характеризується доброю здатністю до продуктивного кущення (від 4 до 6 стебел);

– має добру стійкість до найпоширеніших хвороб: до борошнистої роси  8-9 балів, проти бурої іржі 8 балів, проти фузаріозу колоса 8-9 балів;

– високостійкий до вилягання (8-9 балів) та осипання (8-9 балів) зерна в колосі;

– сорт високопродуктивний, потенціал урожайності 112 – 118 ц/га.

Тож, дорогі друзі, наші агрономи-технологи готові допомогти покращити ваші технології та підібрати сорти та захист з урахуванням усіх особливостей регіону та полів.

Консультації по насінню:

+38 067 298 25 98

+38 067 298 25 99

Формула ефективності від AGRAIN посилює функцію головного агронома господарства

Залишити коментар: