Новини

Як Україна вивозить врожай під час війни

30.08.2022

Українські порти, що є важливими логістичними маршрутами для експорту сільгоспродукції та не тільки, були заблоковані російськими військами. Лише через 6 місяців Україні вдалося відновити роботу портів задля вивозу агропродукції.

 «Завдяки підписанню Стамбульської угоди, Україна бачитиме один із найкращих способів розв’язання проблеми з експортом, адже тепер залучені порти Фактично на сьогодні ми маємо вивантажування на 33 кораблях, а 720 тисяч тонн сільськогосподарської продукції вже вивезено. Додатково зарекомендували себе маршрути автошляхами, залізницею та по річковому порті через Дунай. Таким чином, у липні показник експорту становить 3 мільйони тонн», – сказав заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук.

Експерт додав, що чим більше портів та нових кораблів залучимо, тим більша гарантія того, що держава зможе зайти у посівну кампанію. Для цього потрібно десь від 80 до 100 кораблів щомісяця, щоб працювати стабільно.

Крім цього, якщо й надалі використовувати ці 3 логістичні маршрути таким самим масштабом, як це було у липні, а також морські шляхи, то у серпні показник експорту становитиме близько 4 мільйонів тонн.

Але і попри цей хороший показник, цього недостатньо, щоб на повну запрацював експорт як до російського повномасштабного вторгнення.

Джерело: ВАР

Залишити коментар: